reklam

SON DAKİKA

NŞANLIURFA

Göbeklitepe Urfa Kart’ta

Göbeklitepe Urfa Kart’ta
Bu haber 22 Mayıs 2019 - 16:05 'de eklendi.

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Göbeklitepe’ye Şanlıurfa büyükşehir belediyesi tarafından ilave otobüs seferleri başlatılacak.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2019’un “Göbeklitepe Yılı” ilan edilmesinin ardından artan ilgi dolayısıyla ören yerine ulaşımı kolaylaştırmak için seferlerin güzergâhında değişikliğe gidilerek, seferlerin, Abide kavşağı ile beraber Şanlıurfa Müze Kompleksi’nden direkt yapılacağı belirtildi.

Büyükşehir Belediyesi açıklamasında, Göbeklitepe’ye gitmek isteyen yerli ve yabancı turistler için daha önce kent merkezindeki Abide Parkı önünden kalkan 100 numaralı otobüsün, günde 3 sefer hizmet verdiği hatırlatıldı.

Otobüs kartları ile Durakları Göbeklitepe Resimleri donatılırken, Yeni güzergâhtaki seferler, 1 Haziran’da başlayacak. Bilet ücretleri tam 5, öğretmen 4 ve öğrenci 3 lira olarak belirlendi.

İlk kez 1963’te İstanbul ve Chicago Üniversitelerinden araştırmacıların yüzey çalışmaları sırasında fark edilen Göbeklitepe’deki kazı çalışmaları, o dönemden beri aralıksız sürüyor.

“Dünyanın en eski tapınak merkezi” olduğu belirtilen ve yaklaşık bir yıl önce UNESCO Dünya Miras Listesi’ne alınan Göbeklitepe’nin tanıtımı için çeşitli projeler yürütülüyor

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa