reklam

SON DAKİKA

NŞANLIURFA

Heyelan Bölgesi Boşaltıldı

Heyelan Bölgesi Boşaltıldı
Bu haber 14 Mayıs 2019 - 19:07 'de eklendi.

Birecik’te toprak kayması ile birlikte dev kaya parçalarının yola savrulmasıyla oluşan heyelan nedeniyle bölgedeki 13 ev tahliye edildi.

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde kış döneminde etkili olan yağış nedeniyle yumuşayan toprak kaydı.

Dev kaya parçalarının yola savrulduğu heyelanda vatandaşlar kaya parçaları altında kalmaktan son anda kurtuldu. 13 ev tahliye edildi.

Fırat Nehri sahil yolundaki Kelaynak Üretim İstasyonu yakınlarında etkili olan yağışlar nedeniyle yaklaşık 1 ay önce heyelan meydana gelen bölgede yine toprak kayması yaşandı. Büyük bir gürültü ile kayan toprak ve kaya parçaları çevreye savruldu.

Bölgede parka gezen vatandaş ise toprak ve kaya parçalarının altında kalmaktan kurtuldu. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ve zabıta ekipleri çevrede güvenlik önlemi aldı.

Heyelan bölgesinde Şanlıurfa büyükşehir belediye başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam ve Kaymakam Fatih Çelikkaya ile birlikte incelemelerde bulundu.

Yapılan inceleme sonucunda, toprak kayması ve heyelanın meydana geldiği bölgede 13 ev tahliye edilirken 3 evin ’de kamulaştırılmasına karar verildi.

Heyelan nedeniyle yola düşen taşlar iş makinaları ile kaldırılma çalışmalarına devam ediliyor. Yolun en kısa sürede trafiğe açılması bekleniyor

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa