reklam

SON DAKİKA

NŞANLIURFA

İpek Böceği Yetiştiriciliği

İpek Böceği Yetiştiriciliği
Bu haber 10 Mayıs 2019 - 14:40 'de eklendi.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde yeni bir geçim kaynağı olacak ipek böceği yetiştiriciliğinin ilk tesisi kuruldu.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde işsizliği azaltmak için Siverek’in verimli arazilerinde ne gibi ürünlerin yetişebileceği konusunda alternatif iş sahalarının kurulması amacıyla araştırmalarda bulunan Araştırmacı Ziraat Mühendisi ve tarım öğretmeni Mustafa Pekşahin’in girişimleri sonucu ipek böceği yetiştiriciliği tesisi kuruldu.

Birçok ailenin yeni geçim kaynağı olabilecek ipek böceği yetiştiriciliği Siverek’te başladı. İlçe merkezinde bir, kırsal mahallelerde iki üreticiyle başlanan ipek böcekçiliği, beklenen verimi verdiği taktirde gelecek sene daha fazla üreticiyle devam edecek.

Araştırmacı Ziraat Mühendisi ve tarım öğretmeni Mustafa Pekşahin, Siverek konum itibariyle bu girişimciliğe uygun olan bir yerdir. Biz de daha farklı üretim alanlarını insanımıza, halkımıza kazandırmak için sürekli böyle araştırmalar yapıyor ve teşvik ediyoruz. İnşallah farklı alanlarda vatandaşlarımızı teşvik edeceğiz. İpek Böcekçiliği için kurulan bu tesislerimizde inşallah sonbaharda da kültür mantarcılığı yapılacak” dedi

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa