• SERVİS 1
  • SERVİS 3

AK Parti’den Sözleşmelilere Kadro Müjdesi!

ABONE OL
28 Ocak 2021 00:08
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yaklaşık 7 yıldır Kadro bekleyen Süresiz Sözleşmeli Memurların talebi nihayet karşılık buldu. AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, katıldığı bir televizyon programında kadro müjdesi verdi.

Sözleşmeli memurların yaşadığı sorunların farkında olduğunu belirten Özkan, mevcut durumda bir çalışmanın olduğunu belirtti. Müjdeyi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vereceğini kaydetti. Grup Başkanvekili Özkan, şunları söyledi;

Özellikle sözleşmeli personelimiz sözleşme belirli bir süre çakılı bir kadro anlayışıyla belirli bir yerde çalışmayı zorunlu kıldığı için aileleri ile buluşamıyorlar. Yani eş durumu tayininden yararlanamıyorlar. Ve bazı özlük hakları konusunda da sıkıntılar yaşıyorlar. Bu hususta açıkçası, bazı birimlerde bazı bakanlıklarda bununla ilgili bir çalışma yaptık. Ancak bunun sadece bir bakanlık nezdinde çözümü değil bütün bakanlıklarda bütün kamu personeli nezdinde yeknesak bir düzenleme ile çözümünü öngörmek üzere Maliye bakanlığı nezdinde bir çalışma yürütülüyor.  Buna etki analizi deriz. Etki analizi tamamladıktan sonra Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından kamuoyuna müjdesi verilecektir.”

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın da açıklamayı “Yaptığımız Çalışma Karşılık Buluyor” diyerek sosyal medya hesabından paylaştı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.