DOLAR 32,8130 -0.12%
EURO 35,6599 -0.12%
ALTIN 2.545,360,02
BITCOIN 2156709-3,10%
Şanlıurfa
37°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

AKTAŞ; “SURUÇ’U SERA MERKEZİ YAPACAGIZ”

ABONE OL
20 Haziran 2020 13:15
Urfa Haberleri AKTAŞ; “SURUÇ’U SERA MERKEZİ YAPACAGIZ”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Kenan Aktaş, ilçe tarımının geleceğine ışık tutacak Seracılık Projesi çalışmalarının kısa zamanda başlayacağını söyledi.

Başkan Aktaş Uygulamalı Seracılık projeleri için adımların hızla atıldığını ve Proje Birimi tarafından hazırlanan ve GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına sunulan
“Seracılık Projesinin” kabul gördüğünü ve projeye önümüzdeki günlerde başlanacağının müjdesini verdi.

Suruç ilçesinin tarım alanında Türkiye’de ve dünyada örnek bir ilçe olacağına dikkat çeken Aktaş “Bu doğrultuda adımlarımızı atmaya devam ediyoruz.İnşallah verimli topraklara sahip ilçemizde tarım verimliliğini en üst düzeye çıkaracağız. Ürün çeşitliliğini arttıracak çalışmalarımız da olacak. Ayrıca çiftçimizi, üreticimizi de destekleyecek projeler gerçekleştireceğiz. Fizibilite raporlarını hazırlıyoruz. Gerekli çalışmaların ardından hayata geçireceğimiz proje tarımın birçok parametresine katkı sağlayacağı gibi istihdam anlamında da büyük bir boşluğu dolduracak. Yapımını hedeflediğimiz modern sera alanlarımızda otomatik sulama, gübreleme, iklimlendirme çalışmaları ile tüm yıl boyunca üretim yapabileceğiz” dedi.

Gap İdaresi Kalkınma Başkanlığına projeye vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür eden Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan Aktaş ilk etapta 10 çiftçinin projeden faydalanacağını çiftçilere eğitim desteğinin yanı sıra maddi destek sağlanacağını belirterek Seraların kurulacağını söyledi.

En az 10 karakter gerekli