DOLAR 33,1299 0.06%
EURO 36,0575 0.17%
ALTIN 2.561,670,44
BITCOIN 22440311,05%
Şanlıurfa
36°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

ASRİAD’tan Gündeme İlişkin Açıklamalar

ABONE OL
27 Temmuz 2020 15:20
Urfa Haberleri ASRİAD’tan Gündeme İlişkin Açıklamalar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ASRİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Serkan Arıcı, Suriyeli mültecilerle ve gündeme ilişkin basın açıklaması yaptı. Arıcı, Milletvekili Özcan ile TÜMSİAD Şanlıurfa İl Başkanı Sadık Sade’nin tartışmasına da değindi.
ASRİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Serkan Arıcı, açıklamasında şöyle dedi:

“Suriyeli muhacir kardeşlerimizle 2,5 milyona yaklaşan nüfusumuz ile Şanlıurfa’mızda Covid-19 salgını vaka sayısında, maalesef Türkiye’nin ilk sıralarına yükselmiştir.

Salgının başlamasından ilk günden buyana şehrin dinamikleri, Mülki ve yerel idare makamları, Basın kuruluşları, Sivil Toplum Kuruluşları, gerekli uyarı ve tedbirleri almış günümüze kadar uyarılar yapılmaya devam edilmiştir.

Şanlıurfa’da günden güne artan vaka sayıları her kesimden insanı endişelendirdiği gibi biz sivil toplum kuruluşlarının da yakın takibinde yer almakta ve endişelendirmektedir. Bu konuda gerek görülen uyarı ve mesajları kamuoyu ile paylaştık paylaşmaya devam edeceğiz.

Geçmişten günümüze kısır bir çekişmenin içinde yer alan şehrimiz, böylesi bir salgın karşısında birlik ve beraberliği sağlaması gerekirken ancak ne yazık ki gördüğümüz gelişmeler bugünde birlik ve beraberlik adına umudumuzu yitirmemize neden olmuştur.

İlimizde gerekli önlemlerin alınmaması çok daha ağır sonuçlara götüreceğini öngören Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri dün sosyal medyada başlatılan tag çalışmasına destek olmak, salgına karşı mücadelede alınması gereken mesajlarını sosyal medyada paylaşmıştır.

Ancak, ilimizin siyasi temsilcileri olayı kişiselleştirmiş konuyu farklı maceralara çekmiştir. Üzüntü ve hayret içerisinde takip etmekteyiz.

Şehrimizi, ülkemizi ilgilendiren böylesi bir konuda halen kişisel menfaatleri gözeterek tepki verilmesi bu şehrin yarınları adına üzüntü vericidir.

Şanlıurfa’da bugün hastane eksikliği varsa hastane, Sağlık personeli eksikliği varsa sağlık personeli, Yasaklar konusunda ortak karar alınacak ise birlikte hareket, duyarlılık gerekecekse en başta bu topluma bu mesajı verecek kişilerin öncülük etmesi gerekmektedir.

İlimizin mülki idare amiri olan valimiz Sayın Abdullah Erin’in dünden bugüne ilimiz için yapmış olduğu çalışmalarını yakından takip ettiğimiz gibi kendisine kamuoyu önünde bu çalışmalarından ötürü bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Valimiz Sayın Abdullah Erin’in bu kent için yapmış olduğu çalışmalara her kesimden destek verilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Kentin genelini ilgilendiren salgın konusu ile ilgili Sivil toplum Kuruluşu temsilcisi Sayın Sadık Sade sosyal medya hesabından açıklama yapmış, ilimizin Valisi haricinde siyasilerin salgın konusuna gerekli desteği vermediğinden yakınmıştır”

Serkan Arıcı açıklamasında sosyal medyada Milletvekili Halil Özcan ve TÜMSİAD Şanlurfa Şube Başkanı Sadık Sadi’nin atışmasına da değindi.

ÖZCAN – SADE TARTIŞMASI

“Sayın Sadık Sade’nin bu haklı serzenişine, Ak Parti Şanlıurfa milletvekilimiz Sayın Halil Özcan Sosyal medya hesabı üzerinden cevap verdi.

Milletvekilimiz Sayın Halil Özcan, sivil toplum kuruluşlarının bu serzenişine alaycı bir usulde, hatta daha ileri giderek “yağcılık” olarak değerlendirmiş bu durum bizleri üzmüştür.

Sivil toplum Kuruluşlarının üstlendiği misyon gereği ve bu konuda ona destek veren üyeleri, kente dair konularda görüş paylaşımında bulunur. Bu konu birilerini rahatsız eder birilerini sevindirir ama bilinmelidir ki Sivil Toplum Kuruluşlarının görüşleri kendi menfaatlerinden öte ilin menfaatlerini ülkenin menfaatlerini koruma amaçlıdır.

Sivil toplum Kuruluşunu temsil etsin yada etmesin bu kente dair olumlu olumsuz görüş bildiren kişilerle alay edilmesi ve açıklamayı yapan kişilerin bir şekilde farklı noktalara taşınması kabul edilir bir durum değildir.

Sayın Sadık Sade’nin bu açıklamasına destek olduğumuz gibi karşısında yapılan alaycı üsluba ve sınıflandırılmasına karşı duruyoruz.

Asrın İş İnsanları Derneği (ASRİAD) Şanlıurfa şubesi olarak bu kentin genelini ilgilendiren konularda yapılan tüm çalışmalara, her türlü desteği dün olduğu gibi bugünde vermeye devam edeceğiz”

En az 10 karakter gerekli