• SERVİS 3
  • Footer 2
Ata sporu okçuluk merkezi 

Ata sporu okçuluk merkezi 

ABONE OL
22 Ocak 2023 14:55
Urfa Haberleri Ata sporu okçuluk merkezi 
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi okçuluk merkezinin faaliyete geçmesiyle birlikte Şanlıurfa’dan bir dünya şampiyonu çıkaracaklarını söyledi.

 

‘’Daha yeşil bir Şanlıurfa” sloganıyla kent merkezi ve ilçelerde park, mesire ve yeşil alan çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Batıkent Mahallesinde başlatılan mesire alanında çalışmalarda sona yaklaşıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Batıkent Mahallesinde başlatılan mesire alanı çalışması hızla devam ediyor. 100 bin metrekare alan üzerinde yapılan mesire alanı en kısa sürede tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulacak.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Akabe Mesire alanında sürdürülen çalışmaları yerinde inceledi. Teknik ekipten yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Beyazgül, mesire alanındaki okçuluk merkezinde çalışmaları yakından takip etti.

 

Akabe Mesire alanında 60 araçlık otopark, yürüyüş yolu, çocuk oyun grupları, oturma grupları, kauçuk zemin Oyun alanı, kuleli çocuk oyun gurubu, 75 metrekare kauçuk zeminli fitness ve spor alanı ile idare binasının yanı sıra çeşmeler ve kamelyalar yer alıyor. 56 güvenlik kamerasıyla mesire alanının güvenliği sağlanacak.

100 bin metrekarelik Akabe Mesire alanında ata sporu olan okçuluğun yaygınlaştırılması ve gelecek nesillere aktarılması için okçuluk eğitim merkezi yapılıyor. İnşaat çalışmalarının hızla devam ettiği okçuluk merkezinde idare binası ve Okçuluk alanı yer alıyor.

En az 10 karakter gerekli