DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19408201,86%
Şanlıurfa
36°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Dr. Canan Karatay Açıkladı, “Sirkenin Sağlığımıza 7 Faydası”

Dr. Canan Karatay Açıkladı, “Sirkenin Sağlığımıza 7 Faydası”

ABONE OL
13 Nisan 2024 02:53
Urfa Haberleri Dr. Canan Karatay Açıkladı, “Sirkenin Sağlığımıza 7 Faydası”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Prof.Dr Canan Karatay, sirkenin sağlığımıza faydaları konusunda bilgi verdi. Karatay sirkenin unutkanlık, alzheimer ve parkinson hastalıklarını önlediğini anlattı.

Kanıt İstiyorlar ! Hipokrat Sirke İle Bir Çok Hastalığı Tedavi Etmiş, İşte Kanıt 

Sirkenin sağlık ve temizlik alanında 5 bin yıldan beri kullanıldığını anlatan Dr. Canan Karatay, “Bazen bana bu konuda bir kantın var mı diye soruyorlar, Hipokrat sirke kullanarak bir çok hastalığı tedavi etmiş, işte kanıt” dedi. 

Sirke Virüs ve Bakterileri Öldürür, Mide Bağırsak Problemlerine İyi Gelir 

Sirkenin sağlık kaynağı olduğunu anlatan Karatay, “Sirke fermentedir, yani probiyotikdir. Gerçek bir sirke evde yapıldığı zaman sağlık açısından çok faydalı olacaktır. Sirke hakkında hastalıkların tedavisinde ve genel kullanım olarak bahsetmek istiyorum. Sirke vücutta alkali olarak algılanır. Mide bağırsak problemleri, reflü olanlar sirkeyi ilaç olarak kullanabilir. Gastrit ilaçları mideyi bozmaktadır. Ama sirkeli su içebiliriz. Öte yandan sirke virüsleri öldürür. Grip virüslerini, Corona virüslerini öldürür. Bakterileri ve toksinleri öldürür. Bitleri ve parazitleri öldürür. Çocukların ağzında pamukçuk meydana gelir. Hanımların vajinasında, mesanesinde pamukçuklar olur. Sirke bunları da tedavi eder” dedi. 

Sirke Ateşi Düşürür ! 

Sirkenin ateşi düşürme özelliği de bulunduğuna dikkat çeken Karatay, “Yüksek ateşi olan bir kişinin vücuduna sirke sürerek ateşi düşürebilirsiniz. Tahlillerinde CRP’si yüksek olan bir hastaya hemen antibiyotik başlanıyor. Bu kesinlikle doğru değil. Antibiyotik vermenin birçok kuralı vardır”

Grip ve Nezle Olduğunuzda Doktora Gidip Antibiyotik Almayan Sirke ile Gargara Yapın 

“Sirke bir antioksidan olduğu için mikrop ve virüsleri öldürücü etkiye sahiptir. Eşimdeki yüksek ateşi sirke banyosu ile düşürmüştük. Sirke o halde hakikaten yaraları iyileştirir ve mide bağırsak florasını iyileştirir, direncimizi artırır. Bu yüzden grip veya nezle olduğumuzda ufak şeylerde hemen doktora gidip antibiyotik almayacağız. Ne yapacağız, sirkeli su ile bol bol gargara yapacağız. Bir şeyimiz kalmaz. Karbonatlı su da önemli tabi. Kristal kaya tuzlu su da önemli ama sirkeyi de unutmayalım. hepsi bir arada olarak bunu önermeye çalışıyorum” 

Yeni Virüs Senaryolarına İnanmayın 

Dünya Sağlık Örgütü,’nün sürekli “Yeni bir dalga geliyor” şeklinde açıklama yaptığını anlatan Karatay, “Yeni virüs falan yok. Her yıl yeni bir senaryo. Çünkü arkasında sıvılar gelecek. Vücudumuzun bağışıklık zırhını güçlendirmedikçe bunların hiçbir faydası yok” 

Sirke ile Unutkanlık Geçer, Alzheimer ve Parkinson Önlenir 

Sirke sayesinde beynimiz ve beynimizin bulanıklığı gider, unutkanlık geçer. Alzheimer önlenir ve de parkinsonda. 

Çamaşırlarımızı Sirke İle Yıkayın 

“Ayrıca sağlığın dışında da sirke hayatımızda kullanmamız çok önemlidir. Temizlik için çok önemlidir, sirke kireç söker. Çamaşırlarınızı ve bulaşıklarımızı makinede lütfen sirkeninkendisiyle yıkayalım. Sirke makineyi de bozmaz” 

Kamp Yerlerinde Böceklerin Çadıra Girmesini Önler 

“Sirke evlere, çadıra örtü böceğin içeri girmesini önler. Bunlar için kullanılan kimyasallar doğayı yok ediyor. Sirke ile karınca ölmez ama içeri girmez”

Vücudumuzda Bir Kaşıntı, Böcek Isırığı Olduğunda Sirke Rahatlatır 

“Vücudumuzda bir kaşıntı olduğu zaman sirke süreriz sürmemiz lazım faydası vardır. Vücudumuzda bir böcek ısırığı olduğu zaman sirke hemen rahatlatır” 

Sirke Temizlik İçin Kullanılmalı, Halıları Pırıl Pırıl Yapar 

“Ayrıca sirkenin en önemli etkilerinden biri de temizlik için kullanımıdır. Halıları pırıl pırıl yapar yok” (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı) 

 

En az 10 karakter gerekli