DOLAR 27,4817 0.51%
EURO 29,1253 0.09%
ALTIN
BITCOIN 7402763,12%
Şanlıurfa
30°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

EVREN SANAYİ SİTESİ SEÇİME GİDİYOR

ABONE OL
9 Ocak 2018 17:20
Urfa Haberleri EVREN SANAYİ SİTESİ SEÇİME GİDİYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şanlıurfa Evren Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanlığı seçime gidiyor. 28 Ocakta yapılacak olan seçimde yaklaşık 5 bin kişi yeni başkanı seçmek için oy kullanacak. Yıllardır kooperatife başkanlık yapan Mustafa Arslan, yine aday olacak. Evren Sanayi ile ilgili açıklamalarda bulunan Arslan, göreve geldiği günden bu güne, sanayinin eksiklerini gidermeye çalıştıklarını söyledi.

Şanlıurfa Evren Sanayi Sitesi, köklü bir geçmişiyle Şanlıurfa’nın sanayi anlamında tüm ihtiyacını karşılıyor. Gün be gün gelişen sanayide, kategoriler oluşturuldu. Evren sanayinin geldiği noktayı değerlendiren başkan Arslan, “Evren sanayi bin iş yeriyle başladı. İş yerlerimiz ihtiyaca göre bölündü. Daha sonra ekler yapıldı, yedek oto parçacılar geldi. Şimdi burada yaklaşık 5 bin kişinin ekmek yediğini söyledi.

Başkan Arslan, sanayinin Şanlıurfa ekonomisi ve istihdamı açısından önemli bir kaynak olduğunu belirterek, “Buranın her kurumla işi var. Maliye, belediye, vilayet yani her kurumla işimiz var. Burası devasa bir alan, biz buraya 25 bin ağaç diktik. İlk etapta burada hiçbir şey yoktu. Dolayısıyla yapılan her iş istihdam oluşturuyor. Şuanda yaklaşık 15 bin kişi burada istihdam ediliyor” şeklinde konuştu.

 

En az 10 karakter gerekli