DOLAR 33,0080 0.6%
EURO 35,8645 0.72%
ALTIN 2.511,94-0,67
BITCOIN 2122177-2,14%
Şanlıurfa
33°

AÇIK

13:16

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Gazeteciler’den Baro başkanına tepki

ABONE OL
7 Temmuz 2020 17:18
Urfa Haberleri Gazeteciler’den Baro başkanına tepki
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şanlıurfa’daki bazı cemiyet başkanları, Baro Başkanı Abdullah Öncel’in yeni baro sisteminin kabul edilmesi sonrası yerel basınla ilgili yaptığı paylaşımı kınadı.

Şanlıurfa Gazeteciler Derneği Başkanı Kamil Güler, “Şanlıurfa faaliyette bulunan gazetelere abone olup takip etmeyen, yerel televizyonlara destek vermeyen, Gazetecilerin oluşturduğu meslek kuruluşlarını ve gazeteleri bugüne kadar ziyaret etmeyen ve medya ilişkileri sadece basın bülteni geçip haberlerini yayınlatmak olarak gören baronun Şanlıurfa medyasına karşı bu tavrına rağmen haber değeri taşıyan açıklamaları basın kuruluşlarında yer bulmuştur. Şanlıurfa Baro Başkanı Abdullah Öncel’i bu açıklamasından dolayı kınıyor, yerel basından özür dilemeye davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Gazeteci ve Yazarlar Cemiyet Başkanı ve Küresel Gazeteciler Konseyi İl Temsilcisi Celal Çiftçi Şanlıurfa Baro Başkanının basına yönelik yaptığı açıklamaya tepki göstererek, Öncel’in gazetecilerden özür dilemesini beklediklerini söyledi.

Şanlıurfa İnternet Habercileri ve Gazetecileri Derneği (ŞİHA-DER) Başkanı Ömer Dodanlı da Çoklu baro sistemi Adalet Komisyonunda kabul edildi. Türkiye’de birçok baroda karara tepki göstermek için Ankara’ya yürüdü. Şanlıurfa’daki dijital medyada ilk günden bu yana yanlı olmayan her baro haberini kendi mecrasında yayımladı. Ancak ne hikmetse Baro Başkanı Abdullah Öncel, kendi sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile çoklu baro teklifinin suçlusu olarak Şanlıurfa yerel basınını gösterdi. Bu kabul edilemez bir durumdur” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli