• SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
Gazetecilik dünyanın en onurlu ve zor mesleği

Gazetecilik dünyanın en onurlu ve zor mesleği

ABONE OL
3 Mayıs 2021 14:25
Gazetecilik dünyanın en onurlu ve zor mesleği
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şanlıurfa Gazeteciler Derneği Başkanı Mehmet Kamil Güler, ‘3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü’ dolayısıyla mesaj yayınladı.

Şanlıurfa Gazeteciler Derneği Başkanı Mehmet Kamil Güler mesajında, Günümüzün en zor ve özveri gerektiren mesleklerinden birini yerine getiren tüm Medya  mensuplarının ‘Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nü kutluyorum.

Basın özgürlüğü, ülkelerin demokrasilerinin devamının sağlanmasında ve daha güçlü hale getirilmesinde son derece önem arz ettiğini belirten Güler ,Gazeteciliğin dünyanın en zor ve en onurlu mesleklerinden biri olduğunu,  “Gazeteciler, başarılarıyla olduğu kadar, çektikleri sıkıntılarıyla da anılmakta, yapılan açıklamalar ve temenniler, daha hür bir medya talebinin varlığına ihtiyaç duyulduğunu teyit etmektedir”

İnternet medyasının devreye girmesiyle doğru habere çok daha hızlı ulaşıldığını ve artık gazetecilerin saniyelerle yarıştıklarını ifade ederek gazeteciliğin esas görevleri arasında toplumu bilgilendirme hakkının, aynı zamanda vatandaşın doğru haber alma hakkıyla eş değer olduğunu belirten Güler, “Gazetecilere yapılacak engelleme, vatandaşın haber alma hakkını engellemektir” dedi.

Güler, Gerek yayın yapan internet haber sitelerinin, gerekse bu haber sitelerinde çalışanların sayısının hızla artmasına karşın, yasal düzenleme yapılmaması nedeniyle internet gazetecilerinin güvencesiz bir şekilde çalıştıklarını belirten Güler, yasal düzenleme olmadığından gazetecilik mesleği ile ilgisi olmayan kişilerin de internet haber siteleri açarak gazetecilik mesleğine zarar verdiklerinden  internet medyası ile ilgili düzenlemenin bir an önce yapılması gerektiğini belirtti.

Güler , zor  şartlarda kamuoyuna haber ve bilgi akışını sağlamak adına büyük bir özveriyle sorumluluklarını yerine getiren Şanlıurfa  medyasının ve tüm basın çalışanlarının ‘Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nü kutlarım dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.