DOLAR 28,9001 -0.18%
EURO 31,5735 0.08%
ALTIN
BITCOIN 11016120,03%
Şanlıurfa
10°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

‘GÖNÜLLÜLÜK’ ÇAĞRISI

‘GÖNÜLLÜLÜK’ ÇAĞRISI

ABONE OL
1 Aralık 2021 11:16
Urfa Haberleri ‘GÖNÜLLÜLÜK’ ÇAĞRISI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye’nin 48 ilinde oluşturulan Aşı koordinatörlüğünden biri olan Şanlıurfa’da Turkovac aşısı için gönüllüler aranıyor.

Sağlık Bakanlığının risk haritasında turuncu kategoride yer alan Şanlıurfa’da Turkovac aşısı için gönüllüler aranıyor. Türkiye’de 48 merkezden biri olan Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Turkovac aşısı için gönüllülere çağrı yapıldı.

Turkovac aşısının Şanlıurfa koordinatörlüğünü Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yaptığını anlatan Hastane Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Bedri Caner Kaya, ‘’Turkovac aşı çalışmasında Türkiye’deki 48 merkezden biri olarak bulunmaktayız. Faz 3 çalışmaları boyunca hastalarımıza bu aşıyı uygulayarak yan etkileri ve diğer etkileri konusunda takip merkezi olduk. Bu nedenle aşının bir an önce topluma ve ülkemize kazandırılması maksadıyla daha fazla gönüllüye ihtiyacımız bulunmaktadır. Bir an önce bu artışı sağlamamız gerekmektedir. Bu aşının topluma kazandırılabilmesi açısından yan etkileri ve diğer etkilerin değerlendirilebilmesi son derece önemlilik arz etmektedir.


Şanlıurfalı vatandaşlarımıza özellikle bu aşıya desteklerini beklediğimizi belirtmek isterim. Biz bu aşı çalışmaları süresince belirli bir miktarda talep aldık, fakat daha fazla bir talebin oluşması bizim için daha doğru sonuçların elde edilmesi açısından çok önemli. Toplumumuza ve ülkemize önemli bir aşı kazandırmak adına herkesi bu aşıya davet ediyorum. “Lütfen yerli aşımızın faz-3 çalışmasına gönüllü olun” dedi.

En az 10 karakter gerekli