• SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
Gün gün Tokyo 2020

Gün gün Tokyo 2020

Tokyo Yaz Olimpiyatları'nda 16 gün boyunca düzenlenecek yarışmalarda madalyalar sahiplerini bulacak. (Foto: Depo Photos)

ABONE OL
25 Temmuz 2021 10:11
Gün gün Tokyo 2020
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tokyo’da düzenlenen Yaz Olimpiyatları (Tokyo 2020) 16 gün sürecek. 

Bugünden itibaren olimpiyatların gün gün programı ve her gün kaç madalya dağıtılacağı ile bilgiler şöyle:

25 Temmuz, Pazar- 2. Gün

18 madalya sahiplerini bulacak

Okçuluk (kadınlar takım), bisiklet (kadınlar yol yarışı), dalma (kadınlar 3 metre senkronize), eskrim (kadınlar flöre, erkekler epe), judo (kadınlar 52 kg, erkekler 66 kg), atıcılık (kadınlar 10 m havalı tabanca, erkekler 10 m havalı tüfek), kaykay (erkekler sokak), yüzme (erkekler 400 m karışık, erkekler 400 m serbest, kadınlar 400 metre karışık, kadınlar 4X100 serbest serbest bayrak), Taekwondo (kadınlar 57kg, erkekler 68kg) halter (erkekler 61kg, erkekler 67kg

26 Temmuz, Pazartesi  – 3. Gün

21 madalya sahiplerini bulacak 

okçuluk (erkekler takım), artistik jimnastik (erkekler takım), kano slalom (erkeklerC1), bisiklet (erkekler kros dağ tırmanışı), dalma (erkekler 10m senkronize), eskrim (kadınlar kılıç, erkekler flöre) judo (kadınlar -57kg, erkekler -73kg), atıcılık (kadınlar skeet, erkekler skeet), kaykay (kadınlar sokak), yüzme (kadınlar 100m kelebek, erkekler 100m kurbağalama, kadınlar 400m serbest, erkekler 4x100m serbest bayrak), masa tenisi (karışık çiftler), Taekwondo (kadınlar 67kg, erkekler -80kg), triatlon (erkekler), halter (kadınlar 55kg).

Salı, 27 Temmuz – 4. gün

22 madalya sahiplerini bulacak 

Artistik jimnastik (kadınlar takım), kano slalom (kadınlar K1), bisiklet (kadınlar kros dağ tırmanışı), dalma (kadınlar 10m senkronize), binicilik (engel atlama takım), eskrim (kadınlar takım epe), judo (kadınlar -63kg, erkekler -81kg), kürek (kadınlar dört çifte, erkekler dört çifte), atıcılık (10m havalı tüfek karışık takım, 10m havalı tüfek karışık takım), Softbal- yüzme (erkekler 200m serbest, kadınlar 100m sırt üstü, erkekler 100m sırt üstü, kadınlar 100m kurbağalama), Taekwondo (kadınlar +67kg, erkekler +80kg), triatlon (kadınlar), halter (kadınlar 59kg, kadınlar 64kg).

Çarşamba, 28 Temmuz- 5. gün

23 madalya sahiplerini bulacak 

Artistik jimnastik (erkekler karışık), basketbol (kadınlar 3×3, erkekler 3×3), bisiklet (kadınlar zamana karşı, erkekler zamana karşı), dalma (erkekler 3m senkronize), binicilik (engel atlama bireysel), eskrim (erkekler takım kılıç), judo (kadınlar -70kg, erkekler -90kg), kürek (kadınlar iki çifte, erkekler iki çifte, kadınlar dörtlü, erkekler dörtlü), Ragbi 7’li (erkekler), sörf (kadınlar, erkekler), yüzme (kadınlar 200m serbest, erkekler 200m kelebek, kadınlar 200m karışık, kadınlar 1500m serbest, erkekler 4x200m serbest), halter(erkekler 73kg).

29 Temmuz, Perşembe- 6. gün

17 madalya sahiplerini bulacak 

Artistik jimnastik(kadınlar karışık), kano slalom (kadınlar C1), eskrim (kadınlar takım flöre), judo (kadınlar -78kg, erkekler -100kg), kürek (erkekler çift, kadınlar çift, erkekler hafif kürek iki çifte, kadınlar hafif kürek iki çifte), atıcılık (kadınlar trap, erkekler trap), yüzme (erkekler 800m serbest, erkekler 200m kurbağalama, kadınlar 200m kelebek, erkekler 100m serbest, kadınlar 4x200m serbest), masa tenisi (kadınlar tekler).

30 Temmuz, Cuma- 7. gün

21 madalya sahiplerini bulacak 

Okçuluk (kadınlar bireysel), atletizm (erkekler 10,000m), badminton (karışık çiftler), kano slalom (erkekler K1), bisiklet (kadınlar BMX yarış, erkekler BMX yarış), eskrim (erkekler takım epe), judo (kadınlar +78kg, erkekler +100kg), kürek (kadınlar tek çifte, erkekler tek çifte, kadınlar sekiz, erkekler sekiz), atıcılık (kadınlar 25m tabanca), yüzme (kadınlar 200m kurbağalama, erkekler 200m sırt üstü, kadınlar 100m serbest, erkekler 200m karışık), masa tenisi (erkekler tekler), tenis (erkekler çiftler), tramboline (kadınlar final).

31 Temmuz, Cumartesi – 8. gün

21 madalya sahiplerini bulacak 

Okçuluk (erkekler bireysel), atletizm(erkekler disk atma, 4x400m karışık, kadınlar 100m), badminton (erkekler çiftler), eskrim(kadınlar takım kılıç), judo (karışık takım), Ragbi 7’li (kadınlar), yelken (kadınlar RS:X, erkekler RS:X), atıcılık(trap karışık takım, kadınlar 50m tüfek 3 pozisyon), yüzme( erkekler 100m kelebek, kadınlar 200m sırt üstü, kadınlar 800m serbest, karışık4x100m karışık), tenis(kadınlar tekler), tramboline (erkekler), triatlon (karışık), halter(erkekler 81kg, erkekler 96kg).

1 Ağustos, Pazar- 9. gün

25 madalya sahiplerini bulacak

Artistik jimnastik (erkekler yer hareketleri, kadınlar atlama, erkekler kulplu beygir, kadınlar asimetrik bar), atletizm (kadınlar gülle, erkekler yüksek atlama, kadınlar üç adım atlama, erkekler 100m), badminton (kadınlar tekler), bisiklet (kadınlar BMX serbest stil, erkekler BMX serbest stil), dalma (kadınlar 3m tramplen), eskrim (erkekler takım flöre), golf (erkekler), yelken (laser radial kadınlar, laser erkekler), yüzme (erkekler 50m serbest, kadınlar 50m serbest, erkekler 1500m serbest, kadınlar 4x100m karışık, erkekler 4x100m karışık), tenis (erkekler tekler, kadınlar çiftler, karışık çiftler), halter (kadınlar 76kg).

2 Ağustos, Pazartesi- 10. gün

22 madalya sahiplerini bulacak

Artistik jimnastik (erkekler halka, kadınlar yer minderi, erkekler atlama), atletizm (erkekler uzun atlama, kadınlar 100m engelli, kadınlar disk atma, erkekler 3,000m engelli, kadınlar 5,000m), badminton (kadınlar çiftler, erkekler tekler), bisiklet(kadınlar takım sprint), binicilik (binicilik takım, binicilik bireysel), yelken( 49er FX kadınlar, 49er erkekler), atıcılık (erkekler 25m hızlı atış tabanca, erkekler 50m tüfek 3 pozisyonları), halter (kadınlar 87kg, kadınlar +87kg), güreş (kadınlar serbest76kg, erkekler Greko-Romen 60kg, erkekler Greko-Romen 130kg).

3 Ağustos, Salı- 11. gün

22 madalya sahiplerini bulacak

Artistik jimnastik (erkekler paralel bar, kadınlar denge aleti, erkekler barfiks), atletizm (kadınlar uzun atlama, erkekler 400m engelli, erkekler yüksek atlama, kadınlar çekiç atma, kadınlar 800m, kadınlar 200m), boks (kadınlar tüy sıklet, erkekler yarı orta sıklet), kano sprint (kadınlar K1 200m, erkekler C2 1,000m, erkekler K1 1,000m, kadınlar K2 500m), bisiklet (kadınlar takım takip, erkekler takım sprint), dalma (erkekler 3m tramplen), yelken (karışık tekne 17, erkekler Finn), halter (erkekler 109kg), güreş (kadınlar serbest 68kg, erkekler Greko-Romen 77kg, erkekler Greko-Romen 97kg).

4 Ağustos, Çarşamba – 12. gün

17 madalya sahiplerini bulacak 

Artistik yüzme (ikili), atletizm (kadınlar 400m engelli, kadınlar 3,000m engelli, erkekler çekiç, erkekler 800m, erkekler 200m), boks (erkekler hafif-ağır sıkletler), bisiklet (erkekler takım takip), binicilik (bireysel), maraton yüzme (kadınlar), yelken (kadınlar 470, erkekler 470), kaykay (kadınlar park), halter (erkekler +109kg), güreş( kadınlar serbest 62kg, erkekler Greko-Romen 67kg, erkekler Greko-Romen 87kg).

5 Ağustos, Perşembe – 13. gün

27 madalya sahiplerini bulacak

Atletizm (erkekler üç adım atlama, erkekler gülle, erkekler 110m engelli, erkekler 20km yürüyüş, kadınlar sırıkla atlama, erkekler 400m, kadınlar heptatlon, erkekler dekatlon), boks (erkekler tüy sıklet), kano sprint (erkekler K1 200m, kadınlar C1 200m, kadınlar K1 500m, erkekler K2 1,000m), bisiklet (kadınlar keirin, erkekler omnium), dalma (kadınlar 10m platform), hokey (erkekler), karate (kadınlar kata, kadınlar kumite -55g, erkekler kumite -67kg), maraton yüzme (erkekler), kaykay (erkekler park), tırmanma (erkekler), masa tenisi (kadınlar takım), güreş (kadınlar serbest 57kg, erkekler serbest 57kg, erkekler serbest 86kg).

6 Ağustos, Cuma – 14. gün

23 madalya sahiplerini bulacak 

Atletizm (kadınlar 20km yürüyüş, erkekler 50km yürüyüş, kadınlar cirit, erkekler 5,000m, kadınlar 400m, kadınlar 1500m, kadınlar 4x100m bayrak, erkekler 4x100m bayrak), plaj voleybolu(kadınlar), boks(erkekler ağır sıklet), bisiklet (kadınlar madison, erkekler sprint), futbol (kadınlar), hokey (kadınlar), karate (erkekler kata, kadınlar kumite -61kg, erkekler kumite -75kg), modern pentatlon (kadınlar), tırmanma (kadınlar), masa tenisi (erkekler takım), güreş (kadınlar serbest 53kg, erkekler serbest 74kg, erkekler serbest 125kg).

7 Ağustos, Cumartesi – 15. gün

34 madalya sahiplerini bulacak 

Artistik yüzme (takım), atletizm(kadınlar maraton, kadınlar yüksek atlama, kadınlar 10,000m, erkekler cirit, erkekler 1500m, kadınlar 4x400m bayrak, erkekler 4x400m bayrak), beyzbol, basketbol(erkekler), plaj voleybolu(erkekler), boks (kadınlar hafif sıklet, erkekler hafif sıklet, kadınlar yarı orta sıklet, erkekler orta sıklet), kano sprint (kadınlar C2 500m, erkekler C1 1,000m, kadınlar K4 500m, erkekler K4 500m), bisiklet (erkekler bayrak yarışı), dalma (erkekler 10m platform), binicilik (engel atlama takım), futbol (erkekler), golf (kadınlar), hentbol (erkekler), karate (kadınlar serbest +61kg, erkekler serbest +75kg), modern pentatlon (erkekler), ritmik jimnastik (bireysel), voleybol (erkekler), su topu (kadınlar), güreş (kadınlar serbest 50kg, erkekler serbest 65kg, erkekler serbest 97kg).

8 Ağustos, Pazar – 16. gün

13 madalya sahiplerini bulacak 

Atletizm (erkekler maraton), basketbol (kadınlar), boks (kadınlar hafif sıklet, erkekler hafif sıklet, kadınlar orta sıklet, erkekler süper ağır sıklet), bisiklet (erkekler keirin, kadınlar sprint, kadınlar omnium), hentbol (kadınlar), ritmik jimnastik (grup), voleybol (kadınlar), su topu (erkekler).

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP