DOLAR 28,9274 0.06%
EURO 31,2807 0.07%
ALTIN 1.877,800,17
BITCOIN 12653024,72%
Şanlıurfa

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

İNSANİ KORİDOR İÇİN ANLAŞTIK

İNSANİ KORİDOR İÇİN ANLAŞTIK

ABONE OL
3 Mart 2022 21:44
Urfa Haberleri İNSANİ KORİDOR İÇİN ANLAŞTIK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ukrayna ile Rusya arasındaki ateşkes görüşmelerinin 2. turu tamamlandı. “Beklediğimiz sonuçları alamadık” açıklaması yapan Ukrayna Heyeti, sivillerin tahliyesi için insani koridor açılmasında mutabık kalındığını duyurdu. Taraflar 3. tur müzakelerde yeniden bir araya gelinmesinde de anlaştı.
Rusya ile Ukrayna arasında Belarus’un Brest kentinde yapılan müzakerelerin ikinci turu sona erdi. Görüşme iki buçuk saat sürdü.
Ukrayna heyetinden yapılan açıklamada, sivillerin tahliyesi için insani koridorların oluşturulması konusunda ortak anlayışa varıldığı belirtildi.
Ukrayna heyeti “Tahliyeler esnasında geçici ateşkes mümkün” açıklamasını yaptı. Heyet ayrıca, Ukrayna’nın beklediği sonuçlara ulaşamadığını açıkladı.
Rus heyeti de siviller için insani koridor konusunda Ukrayna ile anlaştıklarını duyurdu.
Rus heyeti tarafıdan yapılan açıklamada, “İnsani koridorlar çevresinde ateşkes olasılığında anlaştık. İti bir ilerleme kaydettiğimizi düşünüyoruz” denildi.
Belarus Devlet Ajansı Belta’nın Ukrayna Devlet Başkanı Zelensi’nin danışmanı olan Mykhailo Podolyak’a dayandırdığı haberine göre, müzakerelerin üçüncü turu, gelecek haftanın başında yapılacak.
Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski görüşme sona ermeden önce, “Biz her şeye hazırız. Bizim başka topraklarda gözümüz yok. Eğer biz yenilirsek, sırada Moldova, Polonya ve Gürcistan olur. Bana inanının, Ruslar Berlin duvarına kadar giderler” dedi. Bununla birlikte Zelenski, Rusya’ya uygulanan yaptırımlarda çok geç kalındığını vurguladı, “Dünya Ukrayna için çok geç kaldı” dedi. Zelenski ayrıca, Putin’e seslenerek, “Lütfen bu savaşı durdur. Ön koşulsuz şekilde oturup konuşmalıyız, insanlar gibi konuşmalıyız açıklamasını yaptı

En az 10 karakter gerekli