DOLAR 28,9587 0.1%
EURO 31,2663 -0.04%
ALTIN 1.890,930,23
BITCOIN 1257322-1,10%
Şanlıurfa
12°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

İşadamı Günak:”Bayramlar, sevgi ve  hoşgörüdür”

İşadamı Günak:”Bayramlar, sevgi ve hoşgörüdür”

ABONE OL
12 Mayıs 2021 12:46
Urfa Haberleri İşadamı Günak:”Bayramlar, sevgi ve  hoşgörüdür”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi işadamı Mehmet Günak, yayımladığı bayram mesajında Ramazan Bayramı’nı karşılamanın manevi haz ve heyecanını milletçe yaşadıklarını ancak, Filistin’de yaşanan olaylardan dolayı bu bayrama buruk girdiklerini söyledi.

Şanlıurfalı işadamı Mehmet Günak, Ramazan Bayramı mesajında bayramların sevgi, hoşgörü ve kardeşlik bağlarının en kuvvetli olduğu günler olduğunu belirterek, “Bayramlar sevgi, hoşgörü ve kardeşlik bağlarının en kuvvetli olduğu günlerdir. Bayramlarda yaşadığımız güzel duyguların, sadece bugünlerle sınırlı kalmaması gerekir. Hayatımızın her döneminde aynı halis niyet ve düşüncelere bağlı olarak, ilişkilerimizi sürdürmeliyiz. Bizi biz yapan bu değerlerimizdir” dedi.

Pandemi döneminden geçtiğimiz bu dönemleri de hatırlatan Günak, “Toplumsal birlikteliğin samimiyetle yaşandığı, ortak değerlerimizin hatırlandığı bir Ramazan Bayramı’na daha ulaşmanın huzurunu hep birlikte yaşıyoruz. Ülkemiz ve Dünya her ne kadar hassas bir dönemden geçse bile, küskün ve dargınları barıştıran, umutları canlandıran, tüm İslam alemini kaynaştıran ve bütünleştiren bayramlar, sosyal huzurumuzu da pekiştiren manevi değeri yüksek olan anlamlı günlerdir. Milletçe birlik ve beraberliğimizin perçinlendiği; sevinçte, kederde bir ve beraber olabilmenin yüce erdemine ulaşıldığı günler haline getirebilmektir. Başta Şanlıurfalı hemşerilerim olmak üzere tüm İslam aleminin mübarek Ramazan Bayramını kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim” ifadelerini kullandı.

İşadamı Günak açıklamasının sonunda, “İsrail’in uyguladığı terörü ve işgalden dolayı Bayrama buruk içerisinde giriyoruz. İslam alemi olmak üzere tüm dünyayı harekete geçirmek üzere Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, ellerinden geleni yapacağına inancım tamdır. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin her zaman Filistin davasının destekçisi olmaya, Filistinli kardeşlerinin yanında durmaya ve Kudüs’ün izzetini korumaya devam edecektir. Şimdi Ramazan’a veda zamanıdır. Rabbim ibadetlerimizi kabul eylesin inşallah. Sağlıkla, sıhhatle nice Ramazanlara. Dualarımız Filistin ve Dünya’da zulme uğrayan tüm Müslümanlar için. Tüm İslam aleminin Ramazan bayramını tekrardan kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.

En az 10 karakter gerekli