DOLAR 28,9208 0.08%
EURO 31,4850 -0.1%
ALTIN
BITCOIN 11406751,77%
Şanlıurfa
11°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

marketlerde ‘fahi̇ş fi̇yat` deneti̇mi̇

marketlerde ‘fahi̇ş fi̇yat` deneti̇mi̇

Viranşehir Belediyesi zabıta ekipleri, son dönemde fahiş fiyat artışlarına yönelik temel gıda ve tüketim ürünlerinin satıldığı işyerlerinde fiyat denetimi yaptı.  Zabıta ekiplerince ilçe genelinde yapılan market denetimlerinde gıda ürünleri başta olmak üzere temel ihtiyaç maddeleri ürünlerinin etiket, son kullanma tarihi ve gramajlarına bakıldı.  Miadı geçmiş ürünlere imha edilmek üzere el konulurken, işletmelere cezai işlem uygulandı. Daha sonra raflardan aldıkları ürünleri kasada okutan ekipler, ürünlerin etiket fiyatı ile kasa fiyatı arasında bir fark olup olmadığını kontrol etti. Haksız fiyat uygulandığı kanaatine varılan ürünlerin Şanlıurfa İl Ticaret Müdürlüğüne gönderilip, incelemeye alınacağı belirtildi. Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, konu ile ilgili yaptığı açıklamada; "Son dönemde fahiş fiyat artışlarına yönelik artan şikâyet başvuruları üzerine Viranşehir Belediyesi olarak bizler de denetimlerimizi artırdık. Devletimizin büyük bir azim ve kararlılıkla uyguladığı politikalar sonrası döviz fiyatlarında bu ortaya çıkan hızlı düzeltmeye bağlı olarak, fiyatların da çok hızlı ve etkin bir şekilde güncellenmesi gerekiyor. Yeni uygulanan ekonomik modele tam destek vermekle birlikte bütün sektörlerimizin fiyat indirimi yaparak bu sürece olumlu katkı yapmalarını önemli istirham ediyoruz. Hukukun gücüyle değil ahlak ilkeleriyle hareket eden her kim olursa her zaman kazanacak, milletimizin gönlündeki sevgisi ebedi olacaktır. Örneklik teşkil etmenin elzem olduğu bu ortamda marka, işletme ve sektörlerimizden hakkı, hukuku ve adaleti ayağa kaldıracak hamleler bekliyoruz. Develimiz esnafından da bu hususta daha duyarlı davranmalarını önemle istirham ediyor, kendilerine güveniyoruz" dedi.

ABONE OL
25 Aralık 2021 12:45
Urfa Haberleri marketlerde ‘fahi̇ş fi̇yat` deneti̇mi̇
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Viranşehir Belediyesi zabıta ekipleri, son dönemde fahiş fiyat artışlarına yönelik temel gıda ve tüketim ürünlerinin satıldığı işyerlerinde fiyat denetimi yaptı. 

Zabıta ekiplerince ilçe genelinde yapılan market denetimlerinde gıda ürünleri başta olmak üzere temel ihtiyaç maddeleri ürünlerinin etiket, son kullanma tarihi ve gramajlarına bakıldı. 

Miadı geçmiş ürünlere imha edilmek üzere el konulurken, işletmelere cezai işlem uygulandı.
Daha sonra raflardan aldıkları ürünleri kasada okutan ekipler, ürünlerin etiket fiyatı ile kasa fiyatı arasında bir fark olup olmadığını kontrol etti.

En az 10 karakter gerekli