DOLAR 28,9361 0.09%
EURO 31,6874 -0.04%
ALTIN
BITCOIN 1068850-1,00%
Şanlıurfa

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Mülakat Mağduru !

Mülakat Mağduru !

Sağlık Bakanlığı Görevden Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınav sonrası yapılan mülakatlar çok sayıda kişinin mağduriyet yaşamasına neden olduğu belirtildi. Yazılı sınavdan 80’in üzerinde puan alan yüzlerce sağlık çalışanı, mülakatta branşlarıyla alakasız sorulara maruz kalarak düşük puanlar aldıklarını ve safdışı bırakıldıklarını söyledi. 

ABONE OL
8 Aralık 2021 10:08
Urfa Haberleri Mülakat Mağduru !
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sağlık Bakanlığı Görevden Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınav sonrası yapılan mülakatlar çok sayıda kişinin mağduriyet yaşamasına neden olduğu belirtildi.

Yazılı sınavdan 80’in üzerinde puan alan yüzlerce sağlık çalışanı, mülakatta branşlarıyla alakasız sorulara maruz kalarak düşük puanlar aldıklarını ve safdışı bırakıldıklarını iddia ettiler. 

Sağlık Hizmetleri Sendikası (SAHİM-SEN) olarak sözlü ve yazılı beyanatlarımızda mülakatın kaldırılmasını talep etti. Sendikadan yapılan açıklamda, “Yazılı sonuçlar baz alınarak yapılması gereken unvan değişikliği yapılmamış ve branşlarıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan sorularla mülakatta puanlar düşürülmüş onca verilen emekler heba edilmiştir. 

Unvan değişikliği sınavında yazılı sonuçlarını yok sayarak mülakat yapmak ve puanları düşürmek emeği hiçe saymaktır. Bu sınava ülke genelinde çok sayıda memur dâhil olmuş ve birçoğu da bu şekilde mağdur edilmiştir. Bazı branşlarda yüksek puanlarla bile maalesef yerleşememişlerdir.Oysa ki o kadar personele ihtiyaç varken.Bazı branşlarda 65 ortalamalarla yerleşilirken bazı branşlarda 80 puanlarla yedeklerde kalmışlardır. 

Sınava girenler içerisinde engelli arkadaşlarımızda bulunmakta ve sorunlarının çözümü noktasında yetkililerden bir açıklama ve müjde beklemektedirler.  SAHİM-SEN olarak, Sağlık Bakanlığımızın bu hassas konuya sessiz kalmayarak çözüm üretmesini sabırsızlıkla bekliyoruz” ifadelerine yer verildi. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı) 

En az 10 karakter gerekli