DOLAR 28,9965 0%
EURO 31,2355 0%
ALTIN 1.862,82-0,18
BITCOIN 1222772-3,47%
Şanlıurfa
11°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Para Puan Hak Kayıpları

Para Puan Hak Kayıpları

ABONE OL
22 Ocak 2023 15:13
Urfa Haberleri Para Puan Hak Kayıpları
0

BEĞENDİM

ABONE OL

                                                                                            Sağlık-Sen  Genel  Merkezi sağlık çalışanlarının hak kayıplarının giderilmesi konusundaki girişimlerine bir yenisini daha ekleyerek ban ka maaş promosyon anlaşmasında yer alan Bankkart Lira uygulamasından yararlanamayan sağlık çalışanları için Sağlık Bakanlığı’na başvuruda bulundu.

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Müdürlüğü’ne yapılan yazılı başvuruda, kredi kartlarını kullanmayan, banka tarafından kredi kartı verilmeyen ve limitlerinde bloke olan sağlık çalışanlarının banka maaş promosyon anlaşmasında yer alan para puanlardan yararlanamadıkları ve bu durumdan ötürü hak kaybına uğradıkları ibaresi yer aldı. 

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş ve Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Dural’ın imzası ile yapılan yazılı başvuruda, ‘yapılacak ödemenin 27 bin lirası peşin (25 bin 200 lira nakit, 1800 lira kredi kartına para puan), 2 bin lirası ise, 6 aylık dönemlerde 2 taksit şeklinde ‘para puan’ olarak verilmesi kararlaştırılmıştır’ ifadeleri yer aldı. 

Sorunun çözümü için harekete geçirilmesi gerektiğine dikkat çeken Sağlık-Sen başvuru metninde, para puanların taksit şeklinde ödenmesinin ve sorunun ilerleyen dönemlerde devam edeceğinin bir göstergesi olduğuna dikkat çekti. Metinde şu cümlelere yer verdi: “Sağlık Bakanlığı tarafından para puan sorununu çözebilmek için tekrardan Ziraat Bankası ile görüşmeler yapılması ve bu ödemelerden yararlanamayan sağlık çalışanları için çözüm bulunması önem arz etmektedir. Bu itibarla çeşitli sebeplerden dolayı para puan ödemelerinden yararlanamayan sağlık çalışanlarının mağduriyetinin giderilmesi hususunda gereğinin yapılmasını talep ediyoruz.”  (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

 

 

En az 10 karakter gerekli