DOLAR 28,8925 0%
EURO 31,2904 0.08%
ALTIN 1.878,840,23
BITCOIN 12673934,77%
Şanlıurfa

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

PTT yoğunluğu sorunu çözüldü (video)

ABONE OL
23 Nisan 2020 18:09
Urfa Haberleri PTT yoğunluğu sorunu çözüldü (video)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şanlıurfa yaşanan PTT yoğunluğu sorunu Eyyübiye ilçesindeki iki okul PTT vezne hizmeti verecek hale getirilerek çözüldü.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’in talimatlarıyla Eyyübiye ilçesindeki iki okul PTT vezne hizmeti verebilecek hale getirilerek yaşanılan yoğunluk sorunu çözüldü.

Valilik Basın ve Hakla ilişkiler müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, onlarca farklı mali sosyal destek, engelli ve yaşlı maaşlarının yanında koronavirüs salgını nedeniyle ihtiyaç sahibi ailelere ödenen 1000’er liralık desteklerden faydalanan kişi sayısında Türkiye’de en önde gelen Şanlıurfa’da, PTT şubelerinde yaşanan yoğunluğun önüne geçilmesi için çözüm üretildi.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’in talimatlarıyla Eyyübiye ilçesindeki iki okul PTT vezne hizmeti verebilecek hale getirildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü, PTT Başmüdürlüğü, Türk Telekom ve ilgili diğer kamu kuruluşlarının hızlı ve koordineli çalışmasıyla hizmet vermeye başlayan PTT vezneleri, sosyal mesafe riskini de ortadan kaldırmış oldu.

Çok sayıda veznedarın görevlendirildiği okullardaki PTT şubelerine maske takarak gelen vatandaşlar, okul avlusunda bariyerler ve mesafe kontrolünü sağlamaya yarayan sarı çizgileri dikkate alarak sıraya giriyor. İşlemlerini kısa sürede yapan vatandaşlar, düzenlemeden dolayı Vali Abdullah Erin’e ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Şanlıurfa’da sosyal yardımlardan faydalanan vatandaşların en fazla olduğu Eyyübiye ilçesinde, daha önce hizmet vermeye başlayan Dr. Cavit Özyeğin İlkokulunun ardından, Gazi Ortaokulu’nda PTT vezneleri de hizmet vermeye başladı.

En az 10 karakter gerekli