DOLAR 28,9270 0.04%
EURO 31,7993 0.03%
ALTIN
BITCOIN 10988801,52%
Şanlıurfa
10°

PARÇALI AZ BULUTLU

06:26

İMSAK'A KALAN SÜRE

Salgın Gölgesinde!

Salgın Gölgesinde!

ABONE OL
1 Mayıs 2021 11:17
Urfa Haberleri Salgın Gölgesinde!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bugün 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü…

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da işçiler, Covid-19 salgını nedeniyle 1 Mayıs’ı alanlarda kitlesel olarak kutlayamayacak.

Türk-İş, kutlama programı kapsamında 1 Mayıs Bildirisini il temsilcilikleri basın toplantısı ile açıkladı. Bildiriler örgütlü iş yerlerinde okundu. “Yaşasın 1 Mayıs” sloganıyla hazırlanan afişler, sendika ve iş yerlerine asıldı. Sosyal medyada #heryerdebirlikteyiz etiketiyle hafta boyunca sorunlar ve talepler dile getirildi.

Hak-İş, 1 Mayıs programını 26 Nisan-1 Mayıs arasına yaydı. Bu kapsamda taleplerinin yer aldığı 1 Mayıs Bildirisi yayımlandı, 81 il temsilcisiyle çevrim içi toplantı yapıldı.

Memur-Sen, 1 Mayıs etkinlikleri kapsamında Hacı Bayram Veli Üniversitesi ile “Çalışma Hayatında Yeni Zihniyet İhtiyacı ve Pratik Uygulama Zemini Olarak Kamu Görevlileri Sendikacılığı” konulu uluslararası kongre düzenledi.

 

DİSK ve KESK daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da ortak program düzenledi. “Her gün 1 Mayıs, her yer 1 Mayıs” sloganıyla çeşitli etkinlikler organize eden iki konfederasyon, 1 Mayıs 1977’de hayatını kaybedenleri Kazancı Yokuşu’na karanfil bırakarak andı.

Türkiye Kamu-Sen ise 81 ilde yaptığı basın açıklamasıyla 1 Mayıs’ı kutlayıp, çalışanların sorunlarını ve taleplerini dile getirdi.

CUMHURİYET ANITI’NA ÇELENK

HAK-İŞ ve DİSK ile çeşitli sendikaların temsilcileri, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla yeni tip corona virüs (Covid-19) salgınıyla mücadele tedbirleri altında Taksim’deki Cumhuriyet Anıtı’na çelenk konuldu, hayatını kaybeden işçiler anısına Kazancı Yokuşu’na karanfil bıraktı.

TAKSİM’DE GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMİ

Taksim Meydanı ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Polis, meydana çıkan yolları bariyerler ile kapattı.

 

HAK-İŞ GENEL BAŞKANINDA, SAĞLIK ÇALIŞANLARINA KARANFİL

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan ve sendika üyeleri Taksim Anıtı’na çelenk bıraktıktan sonra Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi çalışanlarını ziyaret etti.

Hastane çalışanlarına gül ve karanfil dağıtan Arslan, tüm sağlık emekçilerinin gününü kutladı. Sağlık çalışanlarına yaptığı ziyarette konuşan Arslan, vatandaşlara aşı çağrısında bulundu.

En az 10 karakter gerekli