DOLAR 28,9208 0.08%
EURO 31,4850 -0.1%
ALTIN 1.924,021,84
BITCOIN 11241030,29%
Şanlıurfa
12°

PARÇALI BULUTLU

06:31

İMSAK'A KALAN SÜRE

Şanlıurfa Tabip Odası’ndan basın açıklaması

Şanlıurfa Tabip Odası’ndan basın açıklaması

ABONE OL
21 Kasım 2023 06:12
Urfa Haberleri Şanlıurfa Tabip Odası’ndan basın açıklaması
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şanlıurfa tabip odası 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü 19 Kasım 2015 yılında uğradığı şiddet sonucu hayatını kaybeden Dr. Aynur Dağdemir’e adadıklarını belirttiler.

Şanlıurfa’da Tabip Odası, Türk Tabipler Birliği Kadın Sağlığı ve Kadın Hekimlik Kolu, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES), Şanlıurfa Emek Ve Demokrasi Platformu Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu ve Yaşamevi Kadın Dayanışma Derneği tarafından ortak basın açıklaması düzenlendi.

Basım açıklamasını Şanlıurfa Tabip Odası adına, Şanlıurfa Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Derya Bulgur Kırbaş yaptı.

Kırbaş, bu günü 19 Kasım 2015 yılında eşi tarafından şiddete uğrayan sekreterini korumaya çalışırken hayatını kaybeden meslektaşları Dr.
Aynur Dağdemir’e adadıklarını belirterek, “Sekiz sene önce 19 Kasım’da
meslektaşımız, kız kardeşimiz Dr. Aynur Dağdemir eşi tarafından şiddete uğrayan
sekreterini korumaya çalışırken; Mirabal kardeşler ise 25 Kasım 1960’ta Dominik
Cumhuriyeti’nde Trujillo diktatörlüğüne karşı mücadele verirken katledildi.

Bu nedenle kolumuz 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nü Dr. Aynur Dağdemir’e adamıştır. İki gün de kadına yönelik şiddete karşı mücadelemizin sembolleşen günleridir. Acımız ve öfkemiz hâlâ taze, mücadelemiz
ise sonsuz. Onların hikâyesi mücadeleleri ve cesaretleri bizlere umut ve ilham kaynağı olmaya devam ediyor.

Kadına karşı şiddet, kadın hakkı ihlalleri farklılıklar gösterse de dünyanın tüm bölgelerinde sınır ve sınıf ayrımı olmaksızın devam ediyor. Dünyanın birçok ülkesinde çok zor ve uzun mücadeleler sonucu elde edinilmiş kazanımlar elimizden alınmaya çalışılıyor. 

 


En az 10 karakter gerekli