• SERVİS 3
  • Footer 2
ŞANLIURFASPOR’DAN OTEL TEPKİSİ

ŞANLIURFASPOR’DAN OTEL TEPKİSİ

ABONE OL
27 Ocak 2023 23:19
Urfa Haberleri ŞANLIURFASPOR’DAN OTEL TEPKİSİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şanlıurfaspor ile Amed Sportif Faaliyetler arasında pazar günü oynanacak olan karşılaşma öncesi otel krizi yaşandı.

 

Şablıurfasporlu futbolcular ile teknik ekibin konaklayacağı otel yönetimi karşılaşmaya 2 gün kala otel rezervasyonun iptal etti.

 

Şanlıurfaspor’un konaklaması Diyarbakır’da oluşan baskılar nedeniyle iptal edildiği ileri sürüldü. Şanlıurfaspor yönetimi otel yönetimine tepki gösterdi. Komşu il iki takımın karşılaşacağı maç öncesi yaşanan otel sorununa dikkat çeken Şanlıurfaspor Yönetiminde yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

 

”Pazar günü komşu ilimizin takımı Amed sportif Faaliyetler ile karşılaşacak olmamızdan dolayı 2 hafta önce rezervasyon yaptığımız Diyarbakır’daki bir Otel bugün kulüp yetkililerimizi arayarak rezervasyonumuzu iptal ettiklerini ve takımı otele almayacaklarını ifade etmişlerdir. Gerekçe olarak da taraftarlarin ve kamuoyunun otele aşırı baskı ve tehditler olduğu tarafımıza bildirilmiştir. Sporun dostluk ve kardeşlik çerçevesinde oynanan bir oyun olduğunun farkına varmayan otel yetkilileri yarın yola çıkacak takımımızı mağdur etmiştir. İki kültürün birleştiği iki şehrin bir spor müsabakasına düşmanca hareket ederek misafirperverliği ortadan kaldıran Diyarbakır’daki otel yönetimini ve tehdit ve baskılarıyla rezervasyonumuzu iptal ettiren her bir bileşeni kınıyor ve kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

Unutulmamalıdır ki biz fairplay çerçevesinde Diyarbakır’a gelip centilmence maçımızı oynayıp devletimizin etkin güvenlik önlemleriyle herhangi bir sorunla karşılaşmayacagimiza inancımız tamdır.Bizim için ülkemizin her köşesi değerli ve güvenlidir

Türkiye’nin dörtbir tarafı huzurlu ve güvenlidir, otel neyi ima etmek ister kamuoyunun taktire bırakıyoruz” ifadelerine yer verildi.

En az 10 karakter gerekli