DOLAR 28,8975 -0.08%
EURO 31,7753 0.18%
ALTIN
BITCOIN 10948432,32%
Şanlıurfa

AÇIK

06:26

İMSAK'A KALAN SÜRE

SINIRIN SIFIR NOKTASINDA CUMHURİYET TEMALI RESİM YARIŞMASI

SINIRIN SIFIR NOKTASINDA CUMHURİYET TEMALI RESİM YARIŞMASI

ABONE OL
17 Ekim 2023 19:20
Urfa Haberleri SINIRIN SIFIR NOKTASINDA CUMHURİYET TEMALI RESİM YARIŞMASI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılı kutlamalarına sayılı günler kaldı. Milli Mücadelenin köklü hatırasını yaşatmak üzere Şanlıurfa’da etkinlikler düzenleniyor.

Cumhuriyet değerlerine sahip çıkarak inancı, tarihi, kültürü, ailesi, milleti ve bütün insanlığa karşı görevlerini bilen bir gençliğin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla “100. Yılında Cumhuriyet” konulu resim yapma etkinliği düzenlenecektir.

Şanlıurfa Valiliği, Suruç Kaymakamlığı ve Suruç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinliklerle Cumhuriyet’in 100. yılı Suruç’ta da 100 öğrenciyle 100 resim programıyla kutlanıyor.

Suruç ilçe merkezinde bulunan Sanat Sokağı ve Suruç Kümbet Evlerinde başlayan etkinlik programı coşkulu bir şekilde gerçekleşti.

ŞANLIURFANIN HER İLÇESİNDE DÜZENLENİYOR

Viranşehir: Sefertape, Harran: Harran Kalesi, Siverek: Nissibi Köprüsü/Takoran Vadisi, Haliliye: Göbeklitepe, Ceylanpınar: TİGEM Ceylan Parkı, Hilvan: Hoşin Köyü, Eyyübiye: Balıklıgöl/Urfa Kalesi Platosu, Karaköprü: Amfi Tiyatro, Birecik: Kelaynak Üretim Çiftliği, Bozova: Atatürk Barajı Seyir Tepesi, Halfeti: Eski Ulu Camii, Suruç: Sanat Sokağı Akçakale: Anadolu İmam Hatip Lisesi,

11 Ekim 2023 – 20 Ekim 2023 tarihlerine kadar devam edecek etkinlikler, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında ismi sık sık terör eylemleriyle anılan Suriye sınırındaki Şanlıurfa’nın Suruç ilçesi, çeşitli etkinliklerle renkli görüntülere sahne oldu.

Cumhuriyetin Kuruluşu’nun 100. Yılında çocuklarda ve gençlerde milli bilincin gelişmesine katkı sağlamak amacıyla Şanlıurfa Valiliği, Suruç Kaymakamlığı, Suruç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Cumhuriyet ve Atatürk konulu bisiklet ödüllü resim yarışması düzenliyor. Üç kategoride düzenlenecek olan resim yarışmasına her ilçeden 35 ilkokul, 35 ortaokul ve 30 lise öğrencisi olmak üzere toplam 100 yetenekli öğrenci ve başvuru şartlarını karşılayanlar katılabilecek.

Cumhuriyetin 100. Yılı münasebetiyle yapılacak olan etkinlikler hakkında bilgiler veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Han Özdemir “Öğrencilerimiz şuanda cumhuriyetimizin 100. Yılı münasebetiyle Cumhuriyetimize armağan olsun diye resim çizgisi yapıyorlar.Hem sanat sokağımızda hem de kümbet evlerinde çocuklarımız bu etkinliği yaparak hem günün anlam ve önemini belirten resim çizecekler hemde Şanlıurfa Valiliği’nin düzenlemiş olduğu yarışmaya da katılmış olacaklardır.

Bu manada şuanda burada tüm okullarımızda Cumhuriyetimizin 100. Yılı ilgili etkinlikler devam etmekte, bu gün de resim çiziyorlar, bunun ardından tabi ki ağaç dikimi olacak, bununla ilgili etkinliklerimiz devam edecek.

Ani bu yıl biliyorsunuz Cumhuriyetimizin 100. Yılı ilgili etkinler kapsamında birçok programımız var, bugün de işte öğrencilerimizle birlikte şuanda kümbet evlerindeyiz, Kümbet evlerinde gördüğümüz gibi çocuklarımız Cumhuriyetimizin 100. Yılını etkileyecek resimler çizmektedir.” dedi.

ARGE görevlisi Kevser Ela Çelik:

“Cumhuriyetimizin 100. yılı olması hasediyle her düzeyden, ilkokuldan ortaokuldan ve liseden öğrencilerimiz var. Toplam 100 tane öğrenci olacak şekilde seçtik ve burdan eş güdümlü olacak şekilde resimler yaptık.

Cumhuriyetin 100.yılı Suruç’ta coşkuyla kutlanıyor,gördüğünüz gibi Sanat Sokağında kutlanıyor ve bir de kümbet evlerimiz var orada kutlanıyor, çocuklarda bir heyecan var öğretmenlerimizde bir heyecan var, hepsi aynı şekilde geldiler yani boyalarını getirdiler böyle heyecanlı heyecanlı resimlerimizi çiziyoruz.” dedi.

En az 10 karakter gerekli