DOLAR 27,2528 0.02%
EURO 28,8495 0.09%
ALTIN
BITCOIN 715792-0,11%
Şanlıurfa
31°

AÇIK

13:01

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

ŞUTSO ÜYELERİNE 8 MİLYON TL HİBE VERİLECEK

ŞUTSO ÜYELERİNE 8 MİLYON TL HİBE VERİLECEK

ABONE OL
8 Ağustos 2023 17:55
Urfa Haberleri ŞUTSO ÜYELERİNE 8 MİLYON TL HİBE VERİLECEK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) ile Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) arasında “Depremden Etkilenen Küçük İşletmelerin Desteklenmesi Hibe Programı” protokolü imzalandı. Protokol kapsamında, ŞUTSO üyelerine toplam 8 milyon TL hibe desteği sunulacak.

Depremden Etkilenen Küçük İşletmelerin Desteklenmesi Hibe Programına başvurular 31 Ağustos 2023 tarihine kadar devam edecek.

Hibe desteği ile ilgili bir açıklamada bulunan Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, “6 Şubat depreminin ilk gününden bu güne üyelerimizin yanında oldu olmaya da devam ediyoruz. Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile kurduğumuz temaslar neticesinde depremden etkilenen küçük işletmelerin desteklenmesi için bir çalışma planladık. Bu planlamayla ilimize yaklaşık 8 milyon TL bütçe ayırıldı. UNDP Proje Sorumlusu Ercan Küskün, Odamızda Depremden Etkilenen Küçük İşletmelerin Desteklenmesi Hibe Programı ile ilgili tüm detayları, başvuruda bulunacak üyelerimizle paylaşacak.

ŞUTSO üyelerinin başvuruları bağımsız denetmenler tarafından değerlendirecek ve kriterleri uygun olan işletmeler bu hibe programından yararlanacak. Küçük işletmelerin desteklendiği programa 1-10 arası personel çalıştıran tüm işletmeler başvurabilirler.” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli