DOLAR 28,9208 0.08%
EURO 31,4850 -0.1%
ALTIN
BITCOIN 11323221,34%
Şanlıurfa
14°

AÇIK

06:31

İMSAK'A KALAN SÜRE

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE İTFAİYE EĞİTİMİ 

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE İTFAİYE EĞİTİMİ 

ABONE OL
9 Kasım 2023 18:49
Urfa Haberleri ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE İTFAİYE EĞİTİMİ 
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, Harran Üniversitesinde Sivil Savunma ve İtfaiyecilik bölümünde öğrenim gören öğrencilere uygulamalı eğitim düzenledi

 

Harran Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı 1. Sınıf öğrencileri İtfaiye Kurumunu ziyaret etti. Kurumun işleyişi ile ilgili bilgi alan öğrenciler, ekipmanlarla ilgili uygulamalı ders ve teşkilat yapısı hakkında bilgi aldı.

Eğitim Amirliği tarafından öğrencilere koruyucu kişisel kıyafet, alüminize elbise ve temiz hava solunum cihazının kullanımı uygulamalı anlatıldı. Derse Program Başkanı Gülsüm Doğan ve çok sayıda öğrenci eşlik etti.

 

Öğrenciler Uygulama dersleri sonrası Daire Başkanlığında bulunan tüm birimleri ziyaret ederek, sorular sordular ve işleyiş hakkında bilgilendirildiler.

 

Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı Başkanı Gülsün DoĞan, Büyükşehir Belediyesi itfaiye Dairesi Başkanlığına teşekkür ederek, uygulamalı dersleri haftada bir sahada, itfaiyede işleyeceklerini belirtti.

 

En az 10 karakter gerekli