DOLAR 28,9919 0.23%
EURO 31,2252 -0.16%
ALTIN 1.866,38-1,07
BITCOIN 12780332,15%
Şanlıurfa

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Vilayetler Evinde İnceleme

ABONE OL
19 Nisan 2020 22:43
Urfa Haberleri Vilayetler Evinde İnceleme
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Vilayetler Hizmet Birliğine devredilen Kurtuluş Mahallesindeki tarihi evlerde çalışma sürüyor

Geçmiş yıllarda Şanlıurfa İli Kültür Eğitim Sanat ve Araştırma Vakfı (ŞURKAV) tarafından kamulaştırılarak restore edilen ve şehrin kültürel envanterine dâhil edilen tarihi yapılar, Vali Abdullah Erin’in girişimleriyle bedeli mukabili Vilayetler Hizmet Birliğine devredilmişti.

Şanlıurfa’nın turizm potansiyeline önemli katkılar sunacak 200 yataklı butik otel projesine hızla başlayan Vilayetler Hizmet Birliği, daha önce Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümü olan 11 Nisan 2020’de otelin açılışının yapılacağını duyursa da mücbir sebepler dolaysıyla açılış ileri bir tarihe ertelendi.

Tarihi yapıların, modern şekilde yeniden düzenlenmesinin oldukça hassasiyet gerektiren bir çalışma olduğunu kaydeden Vali Erin, “Yapıların doğallığını bozmadan, modern hizmet sunulabilir duruma getirilmesi için yapılan her çalışma koruma kurullarının denetiminden geçiyor. Bu nedenle çalışmalar tahmin edildiğinden daha uzun sürüyor. Malum virüs salgını nedeniyle turizm sezonunun da tatil edilmesi üzerine, bu alanda yapılacak çalışmaları da daha rahat gerçekleştirme imkânı oluştu. Şu anda çalışmalar yüzde 90 oranında tamamlanmış bulunuyor. Türkiye’nin farklı şehirlerinde çok kaliteli turizm tesisleri işleten Vilayetler Hizmet Birliği, Şanlıurfa’daki bu yatırımı da Vilayetler Evi (VE Hotel’s) Şanlıurfa markasıyla hizmete sunacak. Projenin, şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli