DOLAR 27,3419 0.26%
EURO 28,9495 0.31%
ALTIN 1.670,010,41
BITCOIN 7172990,24%
Şanlıurfa
31°

AÇIK

05:23

İMSAK'A KALAN SÜRE

Yeterli temizlikçi yok, Urfa’da okullar dilenci oldu!

Yeterli temizlikçi yok, Urfa’da okullar dilenci oldu!

ABONE OL
19 Eylül 2023 12:43
Urfa Haberleri Yeterli temizlikçi yok, Urfa’da okullar dilenci oldu!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Faruk DEVECİ/ İŞKUR’dan sezonluk alınan personelinin yeterli olmaması yüzünden Urfa’daki bir çok okulda temizlik sorunu yaşanıyor.

 

Urfa’nın dört bir yanından benzer şikayetler gelmeye devam ediyor.

 

Temizlik görevlisi tutmak isteyen bazı okul idarecileri velilerden para toplamaya çalışıyor. Okul Aile Birlikleri aracılığıyla kendilerinden para talep edildiğini söyleyen veliler, İŞKUR tarafından yeterli sayıda personel görevlendirilmemesine tepki gösteriyor.

 

OKUL İDARECİLERİ VELİLERDEN PARA TOPLAMASIN DA NE YAPSIN?

 

İsmini vermek istemediği Karaköprü’deki bir okulun temizlik personeli alımı için kendisinden para talep edildiğini söyleyen Müslüm Akşit, ”Yasal olması açısından okul aile birliği adına benden ve diğer velilerden 500’er lira talep edildi. Okul yöneticisi İŞKUR aracılığıyla sadece bir personelin görevlendirildiğini söyledi. 300 öğrencisi olan bir okulu tek görevli nasıl temizleyecek? Okul yönetimleri de çaresiz, mecburen velilerden para toplamaya çalışıyorlar. Para toplamasın da ne yapsın? Eğitim-öğretim yılı başında neden okullara yeterli sayıda personel görevlendirmesi yapılmadı? İnsanlar zaten ekonomik sıkıntılara göğüs gererek çocuklarını okutmaya çalışıyor, servis ücretini denkleştiremeyenler var. Milli Eğitim neden bu yükü de bizim sırtımıza bindiriyor?’ ifadelerini kullandı.

 

VİRÜSLER HİJYENİK OLMAYAN ORTAMLARDA YAYILIR

 

Okullarda temizlik sorunu yaşandığını, bu durumun salgın hastalıklara zemin hazırladığını söyleyen öğrenci velilerinden Ali Algın, ”Bir çok hastalık hijyenik şartların olmadığı kalabalık yerlerde daha hızlı yayılıyor. Uzmanlar okul sezonunun açılması ile birlikte Eris varyantının ülke geneline daha hızlı yayılabilir uyarısını sık sık tekrarlamasına rağmen maalesef gerekli önlemler alınmamış, çocuklarımızın sağlığı Allah’a emanet edilmiş durumda. Okulların temizliğini yapacak personelleri bile okullara göndermeden neyin önlemi alındı? Her gün Hijyene dikkat edin diye milleti uyarırken devlet okullarına emanet edilen çocuklarımız için siz ne yaptınız?” sorularını yöneltti.

En az 10 karakter gerekli