DOLAR 32,5038 0.08%
EURO 34,7826 -0.12%
ALTIN 2.496,260,50
BITCOIN 2101853-0,98%
Şanlıurfa
19°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Hep bahar olsa

Hep bahar olsa

ABONE OL
22 Mart 2024 02:00
Urfa Haberleri Hep bahar olsa
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Yine bahar gelmiş memleketime, mevsimlerden ilkbahar aylardan Mart ve ne güzel söylemişti Ahmet Arif şiirinde”
Haberin var mı taş duvar? Demir kapı, kör pencere, Yastığım, ranzam, zincirim, Uğruna ölümlere gidip geldiğim, Zulamdaki mahzun resim, Haberin var mi?

Görüşmecim, yeşil soğan göndermiş,
Karanfil kokuyor cıgaram
Dağlarına bahar gelmiş memleketimin.
keşke şairin dediği gibi bu memleketin dağlarında bahar hiç gitmese her mevsim bahar olasa ve her yağan yağmurun ardından gökkuşağı çıksaydı. Gökyüzümüz rengarenk hayatlarımız baharda olduğu gibi hep çiçek açsa ne güzel olurdu bu dünya. umut edersek olur diyorum şirimize ve şairimize dönüyorum her ne kadar içerde olsada şiirin adı şair bahara özlemini bu dizlerle dile getiriyor. çok kıymetli şairimizi Ahmet Arif’i rahmetle ve saygıyla anıyorum. Sevgili Çok ama çok kıymetli okurlarım bildiğiniz üzere daha önce farklı bir mecrada köşelerimi yazıyor ve sizinle paylaşıyordum. ama artık Nşanlıurfa haber üzerinde yazacağım.

Yeniden sizlerle beraber olmak ve yeniden yazıyor olmak beni çok heyecanlandırdığı gibi aynı zamanda mutlu ediyor. Uzun bir aradan sonra sizinle tekrar bir araya gelirken,malumunuz mevsimlerden ilkbahara yeni yeni girmişken sizlere ilkbaharı temsilen bir giriş yapmak istedim. İlkbahar demek yeni başlangıçlar ve yeniden yeşerip çiçek açmak demek. Bir diğer yaklaşımı ise yeniden doğuşa, gençleşmeye, yenilenmeye, diriliş ve yeniden büyüme fikirlerine çağrışım yapmakta. Değerli okurlarım dilerim ki hayatınızın her anı, her mevsimi bahar tadında geçmesi ve yeni başlangıçların olması dileğiyle sevgiyle kalın

Berfin Maçça

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)