DOLAR 32,2511 0.14%
EURO 35,0023 0.27%
ALTIN 2.417,880,36
BITCOIN 2222924-0,06%
Şanlıurfa
25°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Sağlığımız en büyük değerimiz

ABONE OL
14 Mayıs 2024 19:15
Urfa Haberleri Sağlığımız en büyük değerimiz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Hayatta ki en büyük mirasın ne olduğunu soracak olursanız eminim herkesin cevabı farklı olur fakat bana soracak olursanız, insan sağlığı derim; eğer yaşıyor, nefes alıyorsanız ve sağlığınız da yerindeyse bu dünyada ki en büyük kazanımınızdır. Beden sağlığının  yanı sıra ruh ve beyin sağlığımızda bir o kadar önemli. Sağlıklı bir beyne sahip olmak için elbette ki sağlığımızı korumak için ruhumuza ve bedenimize çok iyi bakmamız gerekir. Duygularımızı yanlış düşüncelerden arındırmalı ve kendimize iyi davranmamız ciddi önem arz etmektedir. Bunun için ise kendimize çok iyi bakmamız ve kendimize iyi davranmamız gerekiyor. Hayatın akışına kapılıp giderken hiçbir şey için kendinizi üzmeyin ve unutmayın ki hayat gelip geçici ,bir gün hepimiz bu dünyadan göçüp gideceğiz.
Sağlıklı yaşam için ruh sağlığımız büyük önem arz ediyor. Ruhsal sıkıntılar yaşayan kişilerde birtakım bedensel belirtiler de ortaya çıkabilir. Bu nedenle ruh sağlığımıza çok dikkat etmeliyiz.Eee boşuna dememiş Atalarımız “Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur “diye.Beden ruhun evidir, ruh beden bir bütündür ;öyleyse zihnimizde yer alan her düşünce aynı zamanda bedenimizi de etkilemekte ve kaynağı bulunmayan birçok hastalıkta bu zincirden türemektedir. Nasıl sağlıksız besinler varsa, sağlıksız düşünceler de vardır. Dolayısıyla bu sağlıksız düşüncelerden uzak durmak gerekiyor. Negatif olduğunuz gün bedeninize dikkat edin, muhtemelen hareket etmeye pek haliniz olmayacaktır.Kendinizi kötü hissettiğiniz zamanlarda, bunun temelinde muhtemelen hissettiğiniz negatif düşünceler vardır. Unutmayın ki bedeninizde bu düşüncelerden etkilenmekte ve bunun sonıcında o gün kendinizi enerjisiz ve halsiz hissetme ihtimali epeyce bir arttırıyor . Pozitif olduğunuz da ise bedeniniz enerji doludur buda yaşam kalitenizi artırır.
Düşünceler ruhumuzu, ruhumuz ise bedenimizi, bedenimiz ise yaşam kalitemizi etkiler. Düşüncelerinde bir takım enerjileri vardır. Sürekli düşüncelerine yenilen insanlar vardır, adeta kendi hayatlarını kendi kurdukları düşüncelerle bir dünya kurarlar o dünyada ki olumlu olumsuz varlıklarla hayatlarını şekillendirilirler. Maalesef ki hastalıkların çoğu olumsuz düşüncelerden doğuyor. Burada bize düşen görev kendimizi kötü düşüncelerden izole etmemizdir.Ve böylelikle daha sağlıklı bir beyin sağlıklı bir beden ve daha kaliteli bir yaşam sürdürmemiz mümkün ,üstelik sağlıklı olmanın kıymetini de bilerek yaşamamız dünyada ki en büyük mirasımızdır.”
Sevgiyle kalın

En az 10 karakter gerekli