DOLAR 28,9080 0.04%
EURO 31,4456 -0.07%
ALTIN
BITCOIN 12083015,91%
Şanlıurfa
12°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Amacınız iş yapmak mı? İşi ağırlaştırmak mı?

Amacınız iş yapmak mı? İşi ağırlaştırmak mı?

ABONE OL
15 Ekim 2022 17:01
Urfa Haberleri Amacınız iş yapmak mı? İşi ağırlaştırmak mı?
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Amacınız iş yapmak mı? İşi ağırlaştırmak mı

Sevgili okurlar, Bartın’ın Amasra ilçesindeki maden ocağında meydana gelen facia, 41 madencinin hayatını kaybetmesi Türkiye’yi yasa boğdu. Patlamanın ardından siyasiler olay yerine akın etmeye başladı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere, bakanlar, iktidar ve muhalefetteki partilerin genel başkanları, genel başkan yardımcılarından oluşan heyetler, milletvekilleri, tüm programlarını iptal edip Bartın’a hareket etti.
Önce birileri “trafo kaynaklı” olduğunu açıkladı. Ardından ilgililer “grizu patlaması” dedi. Bazıları açıklamasını sildi. Patlamanın nedeni ne olursa olsun, gidenlerin geri gelmeyeceği kesin bilgi.
Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı 3 savcı görevlendirip soruşturma başlattı ve diğer
yetkililer de konuyu inceliyor.
Bartın’daki herkes canla başla mahsur kalan madencilerin biran önce kurtarılması, yaralı kurtarılan madencilerin iyileştirilmesi, patlamada ihmal olup olmadığının araştırılması gibi her konuda büyük bir özveriyle koşturuyor.
Tam da herkes işini yaparken, görevinin başındayken, Bartın’a Amasra’ya etkili, yetkili herkesin gitmesi üzüntü ve yorgunluk içerisinde olan bu kişiler gelen üst düzey yetkililerle ilgilenmek zorunda kalıyor.
Tamam da sizin Bartın’da, Amasra’da, maden ocağında, patlama yerinde ne işiniz var?
Olay üzerinden siyasi kazanım elde etme peşinde olduğunuz bir gerçek. Siz oraya gittiğiniz için canlarını kaybedenlerin acıları mı dinecek?
Şu şunu yaptı, bu burdan geçti çok anlamlı değil. Zaten bu tür olaylarda konser, eğlence, miting, gösteri, açılış, tören ve bazı programların, yurt dışı gezilerinin ertelenmesi veya iptal edilmesi gayet yerinde ve olması gereken bir davranıştır.
Aynı sorunu defalarca çeşitli doğal afet ve benzer olaylara tanık olmuş ve yaşamışız.
İşin gerçeği büyür olaylar karşısında başta devlet üst yönetimi olmak üzere siyasilerin olay yerine gitmesi, çalışmalara destek değil, ağırlaştırmaya sebep oluyor. ilgili bir bakan veya yetkilinin bölgeye giderek oradaki koordinasyonu sağlaması gayet normaldir. Onun ötesindeki siyasi ziyaretler, tamamen işgüzarlık örneğidir.
Doğrusu taziye ve geçmiş olsun dilekleri için arama kurtarma çalışmaları tamamlandıktan sonra bölgeye gidilmesidir.
Hayatını kaybedenlere rahmet, ailelerine başsağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyorum.

En az 10 karakter gerekli