DOLAR 31,3017 0.08%
EURO 33,9107 0.14%
ALTIN 2.039,33-0,05
BITCOIN 19593934,90%
Şanlıurfa
14°

AÇIK

18:59

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Göbeklitepe’ye…

ABONE OL
6 Haziran 2019 14:44
Urfa Haberleri Göbeklitepe’ye…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ortaokul öğrencileri farklı illerdeki öğrencilere gönderdikleri Göbeklitepe temalı bayram kartpostalları ile Şanlıurfa ve Göbeklitepe’yi görmeye davet etti.

Şanlıurfa’nın Eyyubiye ilçesindeki 2200 kapasiteli Hacı Bozanoğlu ortaokulunun öğrencileri öğretmenleri ile birlikte hayata geçirdikleri İstanbul, İzmir, Erzurum ve Trabzon dâhil 15 ili kapsayan “gönülden gönülle” projesi ile 15 ortaokuldan 300 akranına Şanlıurfa ve Göbeklitepe’yi tanıtmak amacıyla bayram kartpostalları gönderildi.

Öğrenciler, Göbeklitepe resminin yer aldığı ptt onaylı kartpostalın arka yüzüne “tarihin sıfır notasından selam olsun, bu değeri de senin görmen dileğiyle.” Şeklinde el yazısı ile Göbeklitepe’ye davet, “sabrın selamete dönüştüğü peygamberler şehrinden bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım.” Yazısı ile bayram kutlaması yapıldı.

“Gönülden Gönülle” projesi kapsamında 15 ilde belirlenen 15 ortaokuluna gönderilecek olan bu kartpostallarla Göbeklitepe ve Şanlıurfa’nın tanıtımına katkı sağlamak öğrenciler arasında ikili ilişkilerin geliştirilmesi hedefleniyor.

Şanlıurfa müzesi müdürü Celal Uludağ: ”çocuklarımız öğretmenleri ile birlikte hazırladıkları Göbeklitepe’yi tanıtan ifadelerin kullanıldığı kartpostalları diğer illerdeki öğrencileri göndererek Şanlıurfa’ya davet ettiklerini ifade etti.

Gönülden gönülle projesinin koordinatörü Hacı Bozanoğlu ortaokulu öğretmeni Mehmet Yıldız:”2019 yılı Göbeklitepe olması nedeniyle öğrencilerimizle farklı illerdeki öğrenciler arasında sinerji oluşturmak ve Göbeklitepe’ye tanıtmak ve gezemeye davet etmekle beraber bayramlarını da kutladıklarını söyledi.

Hacı Bozanoğlu ortaokulu öğrencileri, peygamberler şehrini ve tarihin sıfır noktası Göbeklitepe’nin yer aldığı Şanlıurfa’ya olan ön yargıları yıkmak amacıyla akranlarını ve ailelerini davet ettiklerini dile getirdiler

En az 10 karakter gerekli