DOLAR 31,1722 0.07%
EURO 33,7706 -0.16%
ALTIN 2.033,950,06
BITCOIN 17805051,94%
Şanlıurfa

AÇIK

13:22

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

İSRAİL SAVAŞ SUÇU İŞLİYOR’

İSRAİL SAVAŞ SUÇU İŞLİYOR’

ABONE OL
28 Ekim 2023 20:09
Urfa Haberleri İSRAİL SAVAŞ SUÇU İŞLİYOR’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul’da binlerce kişinin katılımıyla Filistin’e destek mitingi gerçekleştirildi. Atatürk Havalimanı’nda yapılan yoğun katılımlı mitinge, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada mitinge 1,5 milyon İstanbullunun katıldığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da düzenlenen ”Büyük Filistin Mitingi”nde konuştu.

İsrail-Hamas çatışmaları 22. günde devam ediyor. İsrail, Gazze’ye yönelik saldırılarını dün gece yoğunlaştırırken Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan tepki geldi.

Cumhurbaşkanı, miting için 1,5 milyona yakın İstanbullunun alanda toplandığını söyledi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

”Sözlerimin başında bu toprakları bize vatan olarak bırakan ecdadın tüm şehitlerini, gazilerini ve kahramanlarını rahmetle anıyorum. Coğrafyamızın semalarında bayrağımızın ilelebet dalgalanması için emek veren herkese şükranlarımı sunuyorum.

”GAZZE İÇİN KIYAMDAYIZ”

Bugün Gazze için yüreklerimizin yangınını cümle aleme haykıracağız. Gazze için de bugün olduğu gibi kıyamdayız. Maalesef ülkemin siyasileri içerisinde Hamas’ı Netanyahu’ya bırakan talihsizler var, Netanyahu nasıl teröristse Hamas da teröristmiş, yazıklar olsun. Hamas nedir kimdir bundan bihaber olan bedhahlar talihsizler var. Onlara ülkemde oy atanlar da şu anda iyi düşünmesi lazım.

‘BU ÜLKE İÇİN ADANA NE İSE GAZZE DE OYDU”

Bugün birileri Gazze’yi uzakta bizimle hiç alakası olmayan bir yer gibi görüyor hatta bunu açıkça söylüyor. Halbuki bir asır önce bu millet için bu ülke için Adana ne ise Gazze de oydu. Tıpki Edirne ne ise Üsküp’ün Mardin neyse Musul’un Gaziantep neyse Halep’in o olduğu gibi Gazze de vatan topraklarının bir parçasıydı. Nereden nereye geldik?

Bizi kanımız kadar sevdamız kadar kendimizden olan tüm bu topraklardan ne yazık ki ayırdılar. Zihnimizden ve kalbimizden sökmek için de her türlü fırıldağı çevirdiler. Gazze’deki Filistinli kardeşlerimize destek için bir araya geldiğimiz şu muhteşem toplantıdan bir daha asla yeni Gazzeler ortaya çıkmamasına izin vermeme azmi ile ayrılmalıyız. Türkiye tarihi ile kültürü ile medeniyeti ile büyük bir devlettir. Türkiye asla bitmeyecek büyük tehditlerin hedefinde bir ülkedir.

”İSRAİL ÇOK RAHATSIZ OLDU”

Hamas terör örgütü değildir dedim ya bundan İsrail çok rahatsız oldu. Zaten başka bir şey beklemiyorduk. İnşallah ne diyoruz biz buna iman etmişiz. Galip olan sadece Allah’tır. Biz burada sadece Gazze’de yaşanan katliamı telin etmekle kalmıyoruz, onunla birlikte kendi istiklalimizin ve istikbalimizin de müdafaasını yapıyoruz.

”İSRAİL SEN BİR İŞGALCİSİN, ÖRGÜTSÜN”

1947’de Gazze, Filistin neydi, bugün ne? İsrail sen buralara nasıl geldin? Nasıl girdin? Sen bir işgalcisin, sen bir örgütsün. Ya İsrail sen buralara nasıl geldin? Sen bir işgalcisin, örgütsün. Türk milleti bunu biliyor. Batı sana borçlu ama Türkiye’nin sana borcu yok onun için bu kadar rahat konuşuyoruz. Türkiye sana borçlu olmadığı için Erdoğan böyle konuşuyor. Ama ne yazık ki Batı’nın her ülkesi sana borçlu konuşamıyorlar. Seni ziyarete geliyorlar senden adeta af diliyorlar. Biz mazlumlardan yanayız.

‘İSRAİL SAVAŞ SUÇU İŞLİYOR”

İsrail 22 gündür açıkça savaş suçu işliyor. İsrail biz de seni savaş suçlusu olarak dünyaya ilan edeceğiz, bunun hazırlığı içindeyiz. Savaş suçlusu olarak İsrail’i dünyaya tanıtacağız. Ama Batılı liderler İsrail’e ateşkes çağrısı dahi yapmıyor. Ey Batı ne kadar çocuk, kadın ölmesi lazım ki siz ateşkesi ilan edin?

”GAZZE’DE SAVUNMA DEĞİL KATLİAM YÜRÜTÜLMEKTEDİR”

Gazze’de savunma değil açık, alçak bir katliam yürütülmektedir.Gazze halkını açlıkla, susuzlukla sağlık hizmetlerini çökerterek topluca yok etme peşindeler. Bu gece Gazze’nin hali neydi gördünüz değil mi? Her taraf karanlık hiçbir şey yok. Davos’ta siz öldürmeyi iyi bilirsiniz demiştim. Bunlar öldürmeyi iyi bilenler. Gazze’de doktorlar operasyonlarını karanlıkta yapıyor. Dünya bunu biliyor sessiz kalıyor.

”DÜN GECEDEN BERİ YAPILANLAR BİR CİNNET HALİDİR”

İsrail’in 7 Ekim’de başlattığı saldırılardan bu yana şehit olan çocukların sayısı 3 bin 600’ü şehitlerin tamamının sayısı da 7 bin 700’ü bulmuştur. Dün geceden beri yapılanlar bir cinnet halidir. Tüm vahim tabloya rağmen Gazze halkının sergilediği vakur ve kararlı duruş tarihe şanlı bir direniş destanı olarak yazılacaktır. İnşallah zalimlerin Filistin halkının hayatından defolup gideceği günleri de göreceğiz.

İSRAİL YÖNETİMİNE ÇAĞRI

Boyunuzu da, çapınızı da, yüreğinizi de aşan zırvalarla, tavırlarla, sözlerle Türk milletinin merhamet duygularını törpülemeyin. Gelin bugün bize kulak verin mazlumlara yardım ulaştırma taleplerimize kulak verin. Diyalog çağrımıza kulak verin. Ey İsrail oylama yapıldı Birleşmiş Milletler’de (BM) 120 ülke İsrail’e ateşkes için evet deyin dedi. 40 ülke çekimser kaldı 13-14 ülke İsrail’in yanında yer aldı. İsrail sen dünyada yalnızlığa mahkumsun bundan sonra da mahkum olacaksın. BM bu kararı vermek suretiyle güzel bir adım attı. İsrail topraklarındaki sivillere yönelik saldırıları doğru bulmuyoruz. İsrail topraklarında kaç sivilin hayatını kaybettiği bile doğru dürüst açıklanmadı. Hayatını kaybeden her sivil için biz üzüntülüyüz.”

En az 10 karakter gerekli