• SERVİS 1
  • SERVİS 3
Ölümüne Tilili

Ölümüne Tilili

ABONE OL
25 Mart 2021 14:43
Ölümüne Tilili
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Merhaba dostlar, bir ay önce Sağlık Bakanlığı verileri ile bölgemiz kentleri ve uşak ilinin mavi olduğunu öğrenmiştik.

Halkımızın sevincini ve siyasilerin küfürleşmeye varan siyasi polemiklerini kimi zaman gülümseyerek, kimi zaman şaşkınlıkla izledik hep beraber. Hafta sonu ise çoğumuzun siyasiler ve benim dahil öngörmediğim yuksek katılımlı Newroz Bayramı kutlamalarına tanıklık ettik.

Korona, yaşananlar üst üste gelince halkımız ölümüne tilili şiariyle alanlara doldu. Öyleki lösemi tedavisi görmüş arkadaşlarımız alandan fotoğraflarıyla selamladı bizi sosyal medyada.

Biz korkutup kordondan alanda halaya duran dostlarımızı görüncede hafif burkuldu içimiz olamadık orada diye ama korona galip geldi kendi adıma. Bugün değişik kentlerden be orada yaşayan dostlardan önüme şehirlerin yoğunluk haritaları düşmeye başladı. Eleştirmiştik lebaleb dolu salonları fakat bizde de alanlar omuz omuza hınca hınç . Değdi mi? değermiydi.

İnsanımızı Newroz alanına dolduran neydi? Bunlar uzun sosyo-politik değerlendirmesi yapılması gereken konular. Benim aklım ermez onu erenler yapsın. Ama aylarca ölümler çabalar heba oldu. Bu baharda umutlar heba haritalar kırmızı korkarım. Temennim şehirlerimiz, esnafımız, insanımız daha ağır bedeller ödemez.
Bari gittiyseniz Newroza karantinaya alın kendinizi sevdikleriniz için.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.