DOLAR 31,1055 0.2%
EURO 33,6972 0.18%
ALTIN 2.032,590,02
BITCOIN 16085131,38%
Şanlıurfa
10°

PARÇALI BULUTLU

13:22

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Şanlıurfa’da istişare

Şanlıurfa’da istişare

ABONE OL
9 Ocak 2022 19:25
Urfa Haberleri Şanlıurfa’da istişare
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün ev sahipliğinde, siyasi parti il başkanları, meslek odaları temsilcileri ve iş insanlarının katılımıyla bir istişare toplantısı gerçekleştirildi.

İstişare oplantısına; Vali Abdullah Erin, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Vali Yardımcısı ve Haliliye Kaymakamı Metin Esen, AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, CHP İl Başkanı Hayrettin Cıdır, MHP İl Başkanı Mahmut Güneş ve yaklaşık 200 iş insanı katıldı.

Kent genelindeki altyapı, sanayi, tarım, turizm, istihdam, gençlik ve spor başta olmak üzere ekonomik ve sosyal kalkınmaya yönelik fikir ve projelerin sağlam ve güçlü bir vizyonla ele alınması, stratejik projelerle ilgili fikir alışverişi yapıldı.

Merkezi idarenin kamu kuruluşları ve yerel yönetimlerle bir araya gelerek Şanlıurfa’nın kalkınması, ileriye yönelik projeksiyonların oluşturulması, çocuklara daha iyi bir gelecek bırakılması için sürekli istişarede bulunduğunu ve gerçekleştirdiğimiz çalışmaları sizlerle istişare ederek gözden kaçırdığımız hususlar varsa tamamlamak istedik.” dedi.

Eşinin cezaevine düşmesi nedeniyle çocuklarıyla sokakta kalmaya başlayan bir kadının dramını dile getiren Başkan Beyazgül, “Biz sorunu çözerken kanunların verdiği bir kısım yetkileri kullanırız. Ama bu gibi sorunların bir kısmı da sizlere uzanıyor. Bu dertlerin çözümünün bir parçası da siz olmak durumundasınız.” diyerek, toplumsal sorumluluğa dikkat çekti.

Sanayicinin, iş insanının güçlü olduğu şehirlerin de güçlü olduğunu ifade eden Beyazgül, sanayicinin güçlendirilmesi, iş ve ticaret hacminin gelişmesi için belediye olarak verdikleri desteklere dikkat çekti.

Şanlıurfa’nın mevcut durumu, ağırlı olarak ekonomisi ve sanayideki gelişmeler, tarım ve turizm başta olmak üzere belediyecilik hizmetleriyle gençlik ve spor konularının gündeme geldiği toplantıda, il genelinde sürdürülen ve planlanan çalışmalar hakkında katılımcılara bilgiler verildi.

Toplantıda, katılımcıların dile getirdiği sorunlara çözüm üretilirken, ifade edilen proje ve fikirler de istişare edildi.

En az 10 karakter gerekli