• SERVİS 3
  • Footer 2
SORUN VAR GİBİ GÖRÜNÜYOR

SORUN VAR GİBİ GÖRÜNÜYOR

ABONE OL
3 Ağustos 2022 19:36
Urfa Haberleri SORUN VAR GİBİ GÖRÜNÜYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Müfettişlerden oluşan heyetin ÖSYM’ye gönderildiğini belirten Devlet Denetleme Kurulu Başkanı Yunus Arıncı, “Bir sorun görünüyor. KPSS ile ilgili sorunun ne boyutta olduğunu müfettiş arkadaşlarımızın çalışması gösterecek” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2022 KPSS Lisans oturumundaki bazı sorularla ilgili iddialar sonrası Devlet Denetleme Kurulu’na konuyu inceleme talimatı verdi.
Devlet Denetleme Kurulu Başkanı Yunus Arıncı TRT Haber’e konuştu. Arıncı, mümkün olan en kısa sürede raporu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunacaklarını söyledi:

Müfettişlerden oluşan heyet yerinde inceleme ve araştırma yapacak. ÖSYM’deki inceleme ve araştırma sürecine ilişkin bir süre vermemiz şu aşamada mümkün değil. Tabloyu tam olarak görmemiz lazım. Ancak mümkün olan en kısa sürece raporumuzu Cumhurbaşkanına sunacağız. Bir sorun göründüğünü ifade etmiştim. Sorunun ne boyutta olduğunu müfettiş arkadaşlarımızın çalışması gösterecek.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Halis Aygün, Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle görevden alındı.

ÖSYM, sosyal medyadaki iddialar üzerine, “Bazı sınav sorularının bir yayınevinin deneme sınavı sorularıyla aynı olduğuna ilişkin sosyal medya platformlarında ortaya atılan iddiaların incelemelerimiz neticesinde asılsız olduğu anlaşılmıştır.” açıklamasını yapmıştı.

Kaynak: TRTHABER

En az 10 karakter gerekli