DOLAR 30,9886 -0.06%
EURO 33,6217 0.12%
ALTIN 2.015,05-0,14
BITCOIN 15954230,73%
Şanlıurfa
10°

PARÇALI BULUTLU

06:21

İMSAK'A KALAN SÜRE

Cumartesi Sohbetlerinin Bu Haftaki Konuğu Sabri Sorguç

ABONE OL
5 Mayıs 2018 14:20
Urfa Haberleri Cumartesi Sohbetlerinin Bu Haftaki Konuğu Sabri Sorguç
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

UYGAD tarafından düzenlenen Cumartesi sohbetlerinin bu haftaki konuğu Şanlıurfa’nın önemli simalarından Eğitimci Sabri Sorguç oldu.

Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti Güneydoğu Bölge ve Şanlıurfa Temsilciliği tarafından düzenlenen Cumartesi Sohbetleri her hafta olduğu gibi bu haftada öneli bir simayı ağırladı.

40 yıllık eğitim geçmişine sahip ve Şanlıurfa’da birçok önemli kişilerin öğretmenliğini yapan Eğitimci Sabri Sorguç Cumartesi Sohbetlerinin konuğu oldu.

Üniversite yıllarında çok önemli hocalardan eğitimler aldıklarını söyleyen Sorguç, bu eğitimlerin mesleki yaşamında çok önemli gelişmelere sahne olduğunun altını çizdi.

Eğitimci Sabri Sorguç sohbetinde şunları söyledi; “İstanbul Üniversitesi Felsefe bölümünden mezun oldum. Çok önemli hocalardan ders aldım.
Üniversite hayatımız çok disiplinli geçti. Hocalarımız bizlere bey ve hanım diye hitap ederlerdi. 1966 yılında Urfa lisesinde göreve başladım. İdealim olan mesleğimi yapmaya başladım ve mesleğimi kırk yıl sürdürdüm.

Çok önemli anılarım oldu, öğrencilerim her zaman bana karşı çok saygılı oldular. Söz dinleyen bir nesil vardı. Fakat şu anda o nesilden eser yok. Maalesef devir söz dinlemeyen yeni nesil insanlar ile dolmaya başladı.

Şimdiki nesile tavsiyelerim sadece dört maddeden ibaret olacak, İlk olarak manevi değerlere sahip çıkın, branşınız ne olursa olsun branşınızda en iyi olun, Arayan değil aranan olun ve En önemlisi insan olun.” şeklinde konuştu.

Şanlıurfa’da eğitim denince akla belirli sayıda eğitimcilerin geldiğini ve bu eğitimciler arasında önemli bir yere sahip olan Sabri Sorguç’un UYGAD’ı kırmadan sohbete katılmalarının büyük bir şans olduğunu dile getiren Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti Güneydoğu Bölge ve Şanlıurfa Temsilcisi M. Sıtkı Aloğlu; “hocamıza katılımlarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Kendileri eğitim camiasının çok önemli simalarından.

Bilgi ve birikimlerini bizlerle paylaştılar. Hayat tecrübelerinin yanı sıra mesleki tecrübelerini ve anılarını bizlerle paylaşmaları bizler için büyük bir şans. Kendilerine UYGAD adına çok teşekkür ediyor ve Yüce Allahtan sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum” şeklinde konuştu.

Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti Güneydoğu Bölge ve Şanlıurfa Temsilcisi M. Sıtkı Aloğlu, Eğitimci Sabri Sorguç’a teşekkür plaketi verdi.

UYGAD Haber: Bülent KARACA

 

En az 10 karakter gerekli