DOLAR 31,2178 0.03%
EURO 33,9294 0.19%
ALTIN 2.043,110,14
BITCOIN 19362708,02%
Şanlıurfa

AÇIK

13:22

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Eğitimde İyi Örnekler Şanlıurfa’da

ABONE OL
20 Kasım 2018 13:19
Urfa Haberleri Eğitimde İyi Örnekler Şanlıurfa’da
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’nın ikinci yerel çalıştayı 24 Kasım 2018’de Şanlıurfa Valiliği ve Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğü Himayesinde İlgi Okullarında düzenlenecek.

Ana teması eğitimin yegâne amacının yaşam için olduğu konferansın yerel çalıştayda, yerelde derlenen iyi örneklerden 20 sunum ve atölyeye ev sahipliği yapacak.

Eğitim Reformu Girişimi (ERG) yürütücülüğünde, 2004’ten beri düzenlenen Eğitimde İyi Örnekler Konferansı, işimi nasıl daha iyi yaparım düşüncesiyle pek çok öğrencinin dünyasını değiştiren öğretmenlerin çalışmalarını görünür kılıyor.

Yerel Çalıştay’da Fikirler, uygulamalar ve materyaller konferansa katılan binlerce eğitimciye ilham veriyor, kimi zaman da okuldan okula, ilden ile yayılıyor.

Eğitimde İyi Örnekler Konferanslarında sunulan iyi örneklerin yaygınlaşması için İstanbul’da düzenlenen ana konferans, “Yerel Çalıştay” başlığıyla yıl içinde Türkiye’nin farklı illerine de taşınıyor.

Yerel çalıştaylarda, öğretmenler ana konferansta sunduğu iyi örnekleri, diğer illerde de anlatıyor, paylaşıyor. Ayrıca konferansın gerçekleştiği illerdeki yerel örnekler de konferansa taşınıyor.

Bu yıl, Nisan ayında düzenlenen 15. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’nın ikinci yerel çalıştayı 24 Kasım 2018’de Şanlıurfa’da, Şanlıurfa Valiliği ve Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü himayesinde İlgi Okulları’nın ve Sabancı Vakfı’nın desteğiyle gerçekleşecek.

Etkinlik, Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’nın 39. yerel çalıştayı olacak. Çalıştay, ana konferansta sunulan ve yerelde derlenen yaklaşık 20 iyi örnek sunum ve atölyeye ev sahipliği yapacak.

Şanlıurfa Millî Eğitim Müdürlükleriyle işbirliği içinde gerçekleşen yerel çalıştaylar 36 ilde gerçekleşti, yaklaşık 6 bin 300’e yakın katılımcıyı ağırladı.

Yerel Çalıştay Konferansına  ilgi okulları 8-E ögrencisi ve Sınıfı Başkanı Baran Çelikcan, Öğretmen Günü etkinliklerine Şanlıurfa görev yapan tüm öğretmenleri ve velileri davet etti.

En az 10 karakter gerekli