DOLAR 31,3677 0.42%
EURO 34,0595 0.51%
ALTIN 2.101,432,38
BITCOIN 1943045-0,86%
Şanlıurfa

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Muhalefette yeniden inşa

Muhalefette yeniden inşa

ABONE OL
22 Haziran 2023 16:55
Urfa Haberleri Muhalefette yeniden inşa
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP’deki değişim talebine ilişkin, “Bir bütün olarak kendimizi, partimizi, muhalefeti yeniden inşa etmek ve kazanacak bir modeli hayata geçirmek zorundayız. En acil ve en hayati ihtiyaç budur. Sadece vitrinimizi ve söylemimizi değiştirmenin yetmeyeceğini hepimiz biliyoruz” dedi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Bugün içinde olduğumuz tablo sadece bir seçim yenilgisi tablosu değildir. Çaresizlik ve ümitsizlik Türkiye’yi, giderek muhalefetsiz bir otoriterliğe doğru sürüklediğini hep birlikte görmek zorundayız. Bir bütün olarak kendimizi, partimizi, muhalefeti yeniden inşa etmek ve kazanacak bir modeli hayata geçirmek zorundayız” dedi.

Ekrem İmamoğlu, görev süresi boyunca gerçekleşen çalışmaları ‘İstanbul’a Hizmette 4 Yıl Sunumu’ programında anlattı. Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen programda İmamoğlu, değişim vurgusu yaptı. İmamoğlu, “Muhalefetsiz rejimlerde vatandaşlar iktidarların merhametine terk edilir. Toplumun bizden esaslı bir çaba, değişim ve güçlü bir yolculuğu beklediğini biliyoruz. Bu değişimi gerçekleştirmek zorundayız. Bu şekilde davranırsak bulunduğumuzu mevzileri de koruyamayız. Daha da kötüsü, uzunca bir süre toplumsal muhalefetin değişim arzusunu ve umudunu kolay kolay yeniden harekete geçirmekte güçlük çekeriz” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli