DOLAR 27,3861 0.25%
EURO 29,0664 -0.07%
ALTIN
BITCOIN 7411140,44%
Şanlıurfa
23°

AZ BULUTLU

12:59

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ

ABONE OL
20 Şubat 2018 12:06
Urfa Haberleri OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ

Harran Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğrencilerinden Okuma Yazma Seferberliğine Destek

Harran Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Şanlıurfa’da devam eden okuma yazma seferberliğine destek vererek,  mevsimlik işçilerin çocuklarına okuma yazma öğrenmelerine yardımcı oluyorlar.

Harran Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Sınıf Eğitimi Anabilim Dalı 3.sınıf öğrencileri “Topluma Hizmet Uygulamaları” dersi kapsamında, ilköğretimde akranlarına göre okuma-yazma güçlüğü yaşayan öğrencilere, okuma ve yazma öğretimi vermeye başladılar.

Mevsimlik işçilerin İlkokul öğrenimi çağındaki çocuklarının okuma-yazma sorunun çözümüne yönelik, Eğitim Fakültesi Araştırma Görevlisi Gürkan Çetin’in koordinatörlüğünde, Doç. Dr. Mustafa Özmusul, Doç. Dr. Mehmet Yılmaz, Doç. Dr. Zübeyde Demet Kırbulut, Doç. Dr. Hüseyin Kotaman, Yrd. Doç. Dr. Fatih Mehmet Ciğerci ve Arş. Gör. Mesut Yıldırım’ın desteğiyle belirli bir program çerçevesinde Ömer Nasuhi Bilmen Ortaokulunda okuma ve yazma eğitimi başlatıldı.

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Burhan Akpunar; “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan “Okuma-Yazma Seferberliği” kapsamında, İlköğretim Bölümü öğrenci ve hocalarımız bu durumda olan okullardaki öğrencilere destek vermeye başladılar” dedi.

En az 10 karakter gerekli