DOLAR 32,5518 0.27%
EURO 34,6588 0.19%
ALTIN 2.491,310,21
BITCOIN 20969493,15%
Şanlıurfa
19°

PARÇALI AZ BULUTLU

13:09

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Üzümcü’den sevindiren haber

ABONE OL
9 Şubat 2018 23:15
Urfa Haberleri Üzümcü’den sevindiren haber
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şanlıurfa Halk oyunları il temsilcisi Şükrü Üzümcü önümüzdeki yıldan itibaren okullarda halk oyunları seminerlerinin açılacağı müjdesini verdi.

 

Halk oyunları temsilcisi Şükrü Üzümcü Şanlıurfa’nın tanınmasında büyük yer alan Halk oyunlarını tanıtmak ve yaşatmak için çalışmalarını sürdürüyor. Üzümcü bu kapsamda İl Hakem Kurulu temsilcisi İsmail Sünger ile birlikte bu yıl 17 Ocak’ta Milli Eğitim müdürlüğü tarafından düzenlenen okul sporları il yarışmasından ötürü Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ziya Suveren’e teşekkür ziyaretinde bulundu. Görüşmede bu yıl halk oyunları yarışmalarına katılım sayısının arttırılması için neler yapılacağı konuşulurken Üzümcü beklenen müjdeyi vererek önümüzdeki dönem okullarda halk oyunları seminerinin açılacağını belirtti.

 

Şanlıurfa’da halk oyunlarının yaygınlaşması ve gençlerin kültürlerini yaşaması adına önemli adımlarda bulunan Üzümcü, “Bugünkü ziyaretimizde önümüzdeki yıl halk Oyunları yarışmasına katılım sayısını artırmak için neler yapabiliriz diye Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ziya Suveren ile birlikte istişare de bulunduk. Görüşmemiz neticesinde öğretmenlere halk Oyunları semineri açacağız. Seminerde belge alan öğretmenlere okullarda halk Oyunları kursu açmaları istenecek ve yine ekip sayılarının artırılması amacıyla teşvik edebilmek için Mayıs ayında Halk Oyunları Valilik Kupası adı altında yarışma düzenlemek. Halk Eğitim Merkezlerinde görev yapan eğitmenlerin aktif çalışmasını sağlamak, yine Halk Eğitim Merkezlerinde görev yapan müzisyenlere seminer düzenleyerek yarışmalarda daha verimli olmaları sağlanacak.” dedi.

 

Üzümcü konuşmasında bundan dolayı halk kültürümüzün önemli bir dalı olan halk oyunlarımızın yeniden yaşatılması ve yaygınlaştırılmasına büyük katkı sağlayan başta İl milli eğitim müdürümüz Şerafettin Turan a ve İl Müdür Yardımcı Sayın Ziya Suveren ve diğer tüm yetkililere Urfalılar adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum.” Dedi.

En az 10 karakter gerekli