DOLAR 32,5695 0.31%
EURO 34,6791 0.21%
ALTIN 2.491,310,21
BITCOIN 20969493,15%
Şanlıurfa
19°

PARÇALI AZ BULUTLU

13:09

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Girişim’23, paydaşları buluşturacak

Girişim’23, paydaşları buluşturacak

"Türkiye'nin en kapsamlı girişimcilik etkinliği" olarak nitelenen Girişim'23 buluşması 4-5-6 Mayıs'ta Ankara Congresium Kongre ve Sergi Merkezi'nde yapılacak. 

ABONE OL
22 Ocak 2023 15:07
Urfa Haberleri Girişim’23, paydaşları buluşturacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Girişim ekosistemi paydaşları Girişim’23’te buluşacak

Girişimcilik ekosisteminin tüm paydaşları Ankara’da düzenlenecek Girişim’23 etkinliğinde buluşacaklar. 

“Türkiye’nin en kapsamlı girişimcilik etkinliği” olarak nitelenen Girişim’23 buluşması 4-5-6 Mayıs 2023 tarihlerinde Ankara Congresium Kongre ve Sergi Merkezi’nde yapılacak. 

Organizasyon Komitesi Başkanı Nezih Kuleyin, Girişim’23’ün ortaya çıkışı konusunda şunları söylüyor:

“Türkiye’nin bugün büyük oranda umudunu, gençliğin ve yenilikçi düşünce sahiplerinin yaratıcı ve yenilikçi fikirlerini üretime aktarmasının yaratacağı katma değere bağlı olduğunu düşünen, her biri kendi alanında hem sektörel deneyimleri hem de toplum ve organizasyon gücü yüksek sivil toplum liderlerinin bir araya gelmesi ile Girişim’23 fikri oluştu. 

Girişimcilik ve teknoloji ekosistemindeki en son yenilikleri, gelişmeleri ve yeni girişimleri keşfedebileceğiniz, ilham verici konuşmacıları dinleyebileceğiniz, Türkiye’nin en geniş katılımlı girişimcilik ve teknoloji etkinliği olması ve etkileşimin en üst seviyede olması hedefi ile yola çıktık.”

‘Girişimcilik ekosistemi buluşma noktası’

Girişim’23 iddialı ve büyük hedeflerle ortaya çıkan bir oluşum. Nezih Kuleyin, bu hedefleri şöyle anlatıyor:

“Girişimcilerin kendilerini anlatmalarına imkân verecek ve 100’den fazla start-up sunumunun, girişimcilik ekosistemine destek veren diğer paydaşların kendilerini anlatma imkânı bulacağı 100’den fazla firma sunumunun, B2B gerçekleşecek yatırımcı görüşmelerinin, ödüllü yarışmaların, networking alanlarının, çağrılı konuşmacıların ve zirveyi renklendirecek bir dolu etkinliğin yer alması için işe koyulduk. 

Girişim’23 girişimciliğin birçok dikeyine dokunacak. Oyun, metaverse, NFT, AR/VR, blockchain, IoT, yapay zekâ, dijitalleşme, yeşil dönüşüm, siber güvenlik, akıllı şehir gibi temalarda girişimcileri ve bu alanlardaki diğer paydaşları ağırlamaya hazırlanıyor. 

Girişim’23, girişim, yatırım, fon yaratma, iş ortaklığı, işbirliği geliştirme, yeni iş fikri geliştirme, insan kaynakları, kümelenme, finansman sağlama alanlarında ulusal ve uluslararası düzeydeki aktörlerin bir araya geldiği B2B, konferans ve paneller, eğitim, tanıtım stantları, sanat aktiviteleri ve sosyal etkinliklerden oluşan bir buluşma noktası olacak. Bu etkinliği geleneksel hale getirerek, her sene girişimcilik ekosisteminin vazgeçilmezi olma hedefi ile her geçen yıl daha da büyüyecek.”

Girişim’23’te yer alan paydaşlar “girisim23.com” ve sosyal medya hesaplarından duyuruluyor.

Değişik sektörlerden birçok sivil toplum örgütü de Girişim’23’e destek sağlıyor. 

En az 10 karakter gerekli