DOLAR 32,3089 0%
EURO 35,1019 0.41%
ALTIN 2.399,33-0,64
BITCOIN 2181593-2,57%
Şanlıurfa
37°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Başarmak

ABONE OL
19 Mayıs 2024 14:05
Urfa Haberleri Başarmak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Başarı herkesin amaçladığı fakat herkesin ulaşamadığı yetenektir. Sevgili okurlarım cümlemin başında da belirttiğim gibi bugün başarı üzerine yazmak istiyorum. Başarmak herkese mutluluk,enerji verir ve başarıların devamını getirir. Başarılı olmak her anlamda kolay bir süreç değildir, büyük emek ve çaba gerektiren bir meziyettir;bunuda herkes başaramaz.Fakat bana göre başarılı olmak kafaya konulmuş ve bu uğurda bir yola çıkılmışsa ,başarının temelini atılmıştır bile. Tıpkı bir bitki gibi; bitki çiçek açmıyor fakat filizlenip dal çoğaltıyor olması bile bir başarıdır.”
“Hayat bir günlük değildir, bazen hayata tutunmak ve ayakta kalmak bile kendi çapında bir başarıdır. Ve bazende hayattaki dezavantajlı koşulları avantaja çeviren insanlar vardır, asıl gerçek başarıların patent sahibi onlardır. Şimdi size örnek olsun diye bir başarı hikayesi paylaşmak istiyorum. Yakın çevremde tanıdığım bir arkadaşım vardı, bundan yıllar önce ailesi mevsimlik işçilik yaptığı için kendisi ilkokul 5. sınıfı bitirdikten sonra ailesiyle beraber çalışmaya gitmek zorunda kalmıştı ama içinde ki okuma ve eğitim hevesi hiç solmamıştı. Kendi ayakları üzerinde durmaya başlayınca 20 yaşında açık öğretime başlayarak önce ortaokulu ardından lise ve daha sonra üniversite sınavına girerek adalet bölümünü kazanıp, daha sonra hukuk fakültesine geçiş yaparak avukat oldu. Tabi içindeki eğitim hevesi onu avukat olmakla durdurmayıp savcılığa kadar götürdü. Arkadaşım şu anda Türkiyenin bir ilinde savcı olarak hayatını sürdürüyor.” Belki başkasının bir günde yaptığını o bir haftada yapmıştı fakat yinede çabalayarak bunu başarmıştı.Şunu unutmayın ki başarmak zordur fakat imkansız değildir.
“İnsanoğlu eğer isterse yapamayacağı şey yoktur! Yeterki isteyelim,kendimizi eğitime ve öğrenmeye kapatmayalım. İnsanın yaşı şartları ne olursa olsun,her zaman için öğrenmeye ihtiyacı olduğu bir takım şeyler vardır. Birincisi eğitim, ikincisi ise öğretim, başarıya giden yolda en büyük katığımızdır. Ben insanları tıpkı bir Aloe vera bitkisine benzetirim bu bitki nasıl ki su ve güneşle kendini sürekli yeniliyorsa,insanoğluda kendini eğitimle yenilenip başarıyla ruhunu beslemeli. Başarı hayatımızı güzelleştirir, bize iyi gelir. Tabi ki başarmak zordur ama cefasız ve zorluklarla mücadele etmeden de başarı olmaz. Bana göre bu hayatta zorluklarla mücadeleyle, çalışmakla, çabayla, yada bazen sabrederek hepinizin ulaşabildiği bir başarı hikayesi vardır. Eğer sizinde anlatmak istediğiniz bir başarı hikayeniz varsa mail adresimi aşağıda paylaştığım adresten bana ulaşabilirsiniz. İsminizi paylaşmadan burada yazarak okuyucularımla paylaşmak isterim. Unutmayın ki başarmak güzeldir ve paylaştıkça ilham verir.”
Sevgiyle kalın

[email protected]

En az 10 karakter gerekli