DOLAR 32,2511 0.14%
EURO 35,0023 0.27%
ALTIN 2.417,880,36
BITCOIN 22263130,06%
Şanlıurfa
°

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Bayram

Bayram

ABONE OL
10 Nisan 2024 03:20
Urfa Haberleri Bayram
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bayram

“Bayram deyince aklıma hep çocukluğum gelir, bayram gecesi sevinçten uyumadığım günler, baş ucumda sabah giyeceğimi bayramlıklarım, şeker toplamak için minik çantam ve elime yakılan kınanın güzel kokusu gelir hep aklıma. ve nedense her bayram çocuk olmak isterim belki o

sevinç, neşe ve mutlulukla dolu günün sevincini bir kes daha yaşarım diye.Nerede o eski bayramlar demek yerine nerede benim çocukluğumun bayramı demek geliyor. Bayram geliyor deyince kırmızı pabuçlar, beyaz kurdele ne renk olursa olsun,şeker çantası, her kız çocuğunun bayram hayaliydi ve bazen onlardan biri yada birkaçı eksik olsada yinede sevincimize gölge düşmezdi. Nede olsa bayramı çocukça kalbimizle coşku ve heyecanla karşılıyorduk. İşte hep bundandır ki çocukluğumuzun bayramlarını özlememiş.”

“Bayram değer tarafta ise “sevinç, neşe ve mutluluk günü” demektir. Dargınların barıştığı, büyüklerin hatırlandığı,kabirlerin ziyaret edildiği, mübarek ve kutsal bir gün olarak kutalınılıyor. Geçmişten günümüze her milletin kendine has önemli tarihi hatıralarını canlandırdıkları veya dinî ve millî değerlerle ihya ettikleri müstesna günler hep sevinçle kutlanmaktadır . Bu bağlamda bayramlar, aynı inanç, tarih ve medeniyet mensuplarının müşterek sevinç ve neşe günleridir de denilebilir.”

“Değerli okuyucularım acısıyla tatlısıyla mübarek Ramazan ayını uğurlarken tüm Müslüman aleminin yaptığı ibadetlerini Allah kabul etsin. Mutluluğun, huzurun, barışın ve kardeşlik duygusunun pekiştiği bir bayram olmasını temenni ederim. Dilerim ki dünyanın neresinde olursa olsun savaşların olmadığı, çocukların ölmediği, bir dünyanın var olması ve tüm bayramlarımızın çocukluğumuzdaki bayramın tadında geçmesiyle dileğiyle.”

Sevgiyle kalın

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (4)