• SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ ETKİNLİĞİ

DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ ETKİNLİĞİ

ABONE OL
3 Haziran 2021 19:28
DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ ETKİNLİĞİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şanlıurfa Avrupa Birliği Bilgi Merkezi tarafından, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla çeşitli okul öncesi eğitim kurumlarında etkinlik programı, düzenlendi.

ŞUTSO AB Merkezi Koordinatörü Erol Yüncü’nün organizesiyle düzenlenen etkinlikler, 31 Mayıs-03 Haziran tarihleri arasında Ertuğrul Gazi, İlimkent, Yenice, Hayat, Reşit Kemal Karaçizmeli Anaokullarında gerçekleştirildi.

Türk ve Suriyeli çocukların birlikte yer aldığı etkinlik programlarında,yaklaşık 400 çocuk yer aldı.  Programlarda hikâye anlatıcılar tarafından çocuklara, ana teması çevrenin önemi olan hikâyeler anlatıldı.
Çevre temizliği bilincinin oluşturulması amacıyla çocukların yaşlarına uygun oyun ve drama etkinlikleri yapıldı. Program sonunda çocuklara hikâyekitabı, şapka, boyama kalemi dağıtıldı.

ŞUTSO AB Merkezi Koordinatörü Erol Yüncü;”Amacımız çocuklarımızda çevre bilinci uyandırmak, çevremizi temiz tutmanın önemine dikkat çekmektir. Çevre kirliliğinin olmadığı, daha yeşil ve daha yaşanabilir bir dünyaya ulaşmak,çocukların çevre konusunda daha bilinçli olmasıyla mümkündür.” dedi.

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası çatısı altında faaliyetine devam eden Şanlıurfa AB Bilgi Merkezi, Avrupa Birliği’nin demokrasi, barış, insan hakları ve çevre gibi evrensel değerlerin toplumsal bilincinin yaygınlaştırılması amacıyla etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.