DOLAR %
EURO %
ALTIN 2.020,550,44
BITCOIN 1601789-0,13%
Şanlıurfa

HAFİF YAĞMUR

13:23

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

EKİNCİ, SÖZ VERDİĞİMİZ GİBİ ÇÖZÜYORUZ

EKİNCİ, SÖZ VERDİĞİMİZ GİBİ ÇÖZÜYORUZ

ABONE OL
10 Şubat 2021 14:10
Urfa Haberleri EKİNCİ, SÖZ VERDİĞİMİZ GİBİ ÇÖZÜYORUZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başkan Ekinci,  1.5 yıldır yasa ve yönetmeliklere uygun olarak, ilgili kamu kurumlarının görüşleri alınarak hazırlanan nazım imar planını Büyükşehir Belediye Meclisi gündemine taşıdı.

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, HDP’li Belediye Başkanı döneminde ilgili kamu kurumlarının görüşü alınmadan hazırlanan ve bu yüzden açılan dava sonucu iptal edilen imar sorununun çözümünde bir aşama daha kaydetti.  

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Büyükşehir Belediye Meclisi’nin gündem maddesinde yer alan Viranşehir İlçesi 1/5000’lik nazım imar planı konusunda söz aldı.2013 yılında dönemin belediye yönetimi tarafından imar planı yapıldığını anımsattı.

Başkan Ekinci, “Malumunuz yapılan bu imar planı kurum görüşleri eksik olmasından dolayı 2016 yılında DSİ Bölge Müdürlüğü tarafından açılan dava sonucu iptal edilmişti. 2019’da biz göreve geldiğimizde imarın tamamı mahkeme kararı gereği iptal edildi. Biz bu yüzden tam 1.5 yıldır kurum görüşlerini alarak yasa ve yönetmeliklere uygun çalışmalar yaptık. Şimdi de Büyükşehir Belediye Meclisi gündemine taşıdık. Meclisimizin, imar komisyonu ve İmar Daire Başkanlığımızın Viranşehir’imiz için gereğini yapacağına inanıyorum” dedi.

Sorunun çözümü için büyük mücadele veren Başkan Ekinci, toplantı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtlarken, imar sorununun çözümünde çok önemli bir aşamayı daha kaydettiklerini belirterek, “Yeni imar planımız Viranşehir halkımıza hayırlı uğurlu olsun” temennisinde bulundu.

Yıllardır kangrene dönüşen imar sorunundan dolayı yeni konut alanları yapılamadığını, tapu sorunları yaşandığını, ev hayali kurmak isteyenlerin kredi bile kullanamadıklarını anımsatan Başkan Ekinci, Büyükşehir Belediye Meclisi’nin de onayının ardından artık hiçbir pürüzün kalmayacağını kaydetti.

En az 10 karakter gerekli