DOLAR 32,5932 0.34%
EURO 34,8313 0.25%
ALTIN 2.506,640,90
BITCOIN 21005461,76%
Şanlıurfa
23°

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

En Fazla Doğumun Olduğu İlde Kan Merkezi Yok ! (Özel Haber)

En Fazla Doğumun Olduğu İlde Kan Merkezi Yok ! (Özel Haber)

Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konseyi’nin ziyaretinde açıklama yapan Şanlıurfa Tabip Odası Başkanı Dr. Osman Yüksekyayla, Türkiye’de en fazla doğumun gerçekleştiği kentte dokuz yıldır kan merkezi olmadığını söyledi.

ABONE OL
20 Haziran 2021 17:58
Urfa Haberleri En Fazla Doğumun Olduğu İlde Kan Merkezi Yok ! (Özel Haber)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konseyi’nin ziyaretinde açıklama yapan Şanlıurfa Tabip Odası Başkanı Dr. Osman Yüksekyayla, Türkiye’de en fazla doğumun gerçekleştiği kentte dokuz yıldır kan merkezi olmadığını söyledi. Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi, Şanlıurfa Tabip Odası yönetici ve üyeleriyle bir araya gelerek pandemi sürecinde sağlık alanında yaşanan bölgesel eşitsizlikler ve sorunlar, aşılama, sağlık emekçilerinin özlük hakları üzerine basın toplantısı düzenledi. Toplantıda söz alan Şanlıurfa Tabip Odası Başkanı Dr. Osman Yüksekyayla, Urfa’nın aşılama sürecinde maruz kaldığı eşitsizliklere değinirken, kentin diğer alanlarda yaşadığı eşitsizliğin bir benzerinin pandemi sürecinde aşı ve sağlık hizmetleri alanında da gerçekleştiğini belirtti. Sağlık çalışanlarının özlük haklarındaki sorunlar ve Urfa’nın sağlık hizmetleri konusundaki durumu hakkında bilgi veren Yüksekyayla, Türkiye’de en fazla doğumun gerçekleştiği kentte dokuz yıldır kan merkezi olmadığını söyledi. Yüksekyayla, konuşmasında mevsimlik tarım işçilerinin sağlık hizmetlerinden yararlanamaması konusuna ve anadilinde sunulacak sağlık hizmetinin önemine vurgu yaptı. Toplantıda konuşan TTB Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı ise sağlık alanında yaşanan eşitsizliklerin aşı konusunda da gözlemlendiğini, sağlık hizmetlerinin anadilinde verilmemesinin bu eşitsizlikleri daha da derinleştirdiğini sözlerine ekledi. Urfa Doğurganlık Hızında Birinci ! 

Yapılan çalışmalara göre geçen yıl toplam doğurganlık hızının en yüksük olduğu şehir 4,39 çocuk sayısı ile Şanlıurfa olmuştu.   (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

En az 10 karakter gerekli