DOLAR 32,5038 0.08%
EURO 34,7826 -0.12%
ALTIN 2.496,260,50
BITCOIN 21016640,55%
Şanlıurfa
21°

AÇIK

04:36

İMSAK'A KALAN SÜRE

“Hidroksiklorokin’i Tedavi Rehberimize Koyduk” (Özel Haber)

“Hidroksiklorokin’i Tedavi Rehberimize Koyduk” (Özel Haber)

Sağlık Bakanlığı Covid-19 tedavisinde kullanılan hidroksiklorokin ilacının artık kullanılmayacağını, evde veya hastanede bu ilacın hastalara verilmeyeceğini açıkladı. TV 100 kanalındaki tartışma programında konuşan Prof.Dr. Mehmet Ceyhan, “Bu ilaç tedavide ters etki yapar. Çünkü bağışıklığı baskılıyor. Ben bakanlığa bu durumu ilk başlangıçta ilettiğimde, ‘Erken dönemde fayda görüyoruz’ dendi. Çinlilere güvenip bu ilacı tedavi rehberine koyduk” diyerek tepkisini dile getirdi. 

ABONE OL
9 Mayıs 2021 14:47
Urfa Haberleri “Hidroksiklorokin’i Tedavi Rehberimize Koyduk” (Özel Haber)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sağlık Bakanlığı Covid-19 tedavisinde kullanılan hidroksiklorokin ilacının artık kullanılmayacağını, evde veya hastanede bu ilacın hastalara verilmeyeceğini açıkladı.

TV 100 kanalındaki tartışma programında konuşan Prof.Dr. Mehmet Ceyhan, “Bu ilaç tedavide ters etki yapar. Çünkü bağışıklığı baskılıyor. Ben bakanlığa bu durumu ilk başlangıçta ilettiğimde, ‘Erken dönemde fayda görüyoruz’ dendi. Çinlilere güvenip bu ilacı tedavi rehberine koyduk” diyerek tepkisini dile getirdi. 

DSÖ İlacın Etkinliğinin Olmadığını Duyurmuştu !

Dünya Sağlık Örgütü, 22 Mayıs 2020 tarihinde bir araştırmayla hem hidroksiklorokinin yan etkilerini açıklamış hem de Covid-19 tedavisinde herhangi bir etkinliğinin olmadığını duyurmuştu.  

TTB Ceyhan’a Sahip Çıktı

TTB Genel Sekreteri Prof. Dr. Vedat Bulut, uzun bir zamandan bu yana bilim insanlarına dönük süren ve son olarak Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’a yönelen saldırılara tepki gösterdi ve hiçbir karanlığın bilimin ışığını söndüremeyeceğini belirtti. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

 

En az 10 karakter gerekli