DOLAR 28,9124 0.04%
EURO 31,5523 0.13%
ALTIN 1.896,400,38
BITCOIN 10948830,04%
Şanlıurfa
13°

AÇIK

12:58

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

“İsrail’i Nefretle Kınıyoruz”

“İsrail’i Nefretle Kınıyoruz”

Sivil Toplum Hareketi (STH) Ege Bölge Başkanı İlhan Çelik, İsrail’in Mescid-i Aksa’da yaptığı insanlık dışı uygulamaları nefretle kınadıklarını açıkladı.

ABONE OL
11 Mayıs 2021 02:28
Urfa Haberleri “İsrail’i Nefretle Kınıyoruz”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sivil Toplum Hareketi (STH) Ege Bölge Başkanı İlhan Çelik, İsrail’in Mescid-i Aksa’da yaptığı insanlık dışı uygulamaları nefretle kınadıklarını açıkladı.

“Mescid-i Aksa’da yaşananlar, sadece temel inanç ve özgürlüklerin kısıtlanması anlamına gelmemekte; İsrail’in, yine terör ve güvenlik bahanesine sığınarak özelde Mescid-i Aksa, genelde de Kudüs’ün bütününü kendi topraklarına katma, bölünmez ve birleşmiş başkenti yapma hedefinde devam ettiğini göstermektedir” diyen Çelik, “Bu açıdan Mescid-i Aksa’da Müslümanların ibadet etme özgürlüklerinin kısıtlanması çabalarının ve ibadet için gelenlere sık sık, terör ve güvenlik bahanesiyle, öldürmeye kadar giden şiddete dayalı fiilî müdahalede bulunulması gibi davranışların en kısa zamanda bitirilmesi gerekmektedir. STH, bölgede barışın ivedilikle sağlanmasının en temel yollarından birisinin Filistin Devleti’nin dünyada tam anlamıyla tanınması ve haklarının iadesi olduğunu, İsrail’in 1967’den beri işgal ettiği Doğu Kudüs’teki işgal ve iskân politikasının bir an önce bitirilmesinin zorunluluğunu ve nihai olarak İsrail’in Harem-i Şerif’in kutsiyetine ve tarihî statüsüne saygı göstermesinin insani ve hukuki bir yükümlülük olduğunu, İslam coğrafyasına ve dünya kamuoyuna duyurmayı bir görev bilmektedir. Siyonizmin son kalesi korsan devlet İsrail’in bu tür uygulamalarını nefretle kınıyor, vicdanını kaybetmemiş uluslararası camiayı ve Müslüman devletleri bir an önce önlem almaya ve seslerini yükseltmeye davet ediyoruz” şeklinde görüşlerini ifade etti. (BSHA)

En az 10 karakter gerekli