DOLAR 31,0708 0.17%
EURO 33,6790 -0.05%
ALTIN 2.032,040,76
BITCOIN 15900721,59%
Şanlıurfa
13°

AÇIK

06:17

İMSAK'A KALAN SÜRE

Ortak Açıklama

Ortak Açıklama

ABONE OL
19 Şubat 2021 13:49
Urfa Haberleri Ortak Açıklama
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün oğlu ile ilgili iddiaların gündeme gelmesinin ardından kentteki belediye başkanları Beyazgül’e destek için ortak basın açıklaması düzenledi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve yakınlarına sosyal medya üzerinden atılan iddialar üzerinde ilçe belediye başkanları bir araya geldi. Başkanlar adına ortak açıklamayı okuyan Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, yalan ve iftiralarla şehrin imajının çalındığı belirtti.

Haliliye İlçesine bağlı Açıksu Caddesi’nde yolun ortasında bulunan kıraathanenin kamulaştırılmasının ardından bu mekanın sahibi olan AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı eski Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Savacak, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül hakkında bazı iddialar ortaya attı. Savacak “Senin oğlun çuval çuval para götürürken esnaf ekmek götüremiyor. Zalim olma siyaset mafyacılığı yapma Zeynel Abidin Beyazgül” diyerek Beyazgül’ün oğlunun İstanbul’da özel hastane açtığını iddia etti.

Beyazgül tarafından yalanlanan ve “Bunu ispatlasınlar görevimden istifa ederim” dediği iddiaların ardından bugün de Beyazgül’e ilçe belediye başkanlarından destek geldi. Büyükşehir Belediyesi’ne giden başkanlar Beyazgül’e destek için ortak basın açıklaması düzenledi.


Büyükşehir Belediyesi Protokol Şeref Salonu’nda Belediye başkanları adına açıklamada bulunan Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, Şanlıurfa’daki bütün belediye başkanları olarak bir araya geldiklerini belirterek, “Elbette bir şehirde yöneticiler hizmet anlamında eleştirilebilir. Bu demokratik bir haktır, kişisel özgürlüğün de bir parçasıdır. Hukukun da koruması altındadır. Ancak bir şehirde bir yönetici sabah uyanınca hakkımda bugün hangi yalan, algı ve iftiralar atılacağı düşüncesindeyse o şehrin enerjisi çalınmış demektir. Eğer bir baba, o şehirde iftiralar nedeniyle bu şehirde siyaset yapılamaz düşüncesine gelmişse o şehrin itibari çalınmış demektir. Eğer bir anne, çocuğunu yalan, iftira ve algılarla karşılaşmak istemiyorsa, siyaset yapma diye tembih ediyorsa o şehrin geleceği çalınmış demektir. Eğer bir genç ‘ben neden siyaset yapayım, ben de mi iftira ve yalanlarla karşı karşıya kalayım?’ düşüncesine gelmişse o şehrin güveni çalınmış demektir. Bir siyasetçi araştırmadan her bir yalan ve iftiraya ulusal medyaya taşıyorsa o şehrin imajı çalınmış demektir” dedi.

Yalçınkaya, “Şehrin itibarı, geleceği, güveni, enerjisi, imajının çalınmasına dur demek için bir araya geldik” diyerek, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Yaşadığımız şehir kadim bir şehirdir. Nice Peygamberler, Evliyalar, Alimler gelmiş geçmiştir. İftira, algı, yalan bir gün sizin de kapınızı çalmadan önce STK’larımız, yazarlarımız, medyamız, toplumumuzun her kesiminin itibar suikastçılarının dışlamasını anlamsızlaştırması, itibarsızlaştırması adına elinden geleni yapması gerekmektedir. Aksi takdirde bu kişiler itibar kazanıp gündem oluşturduğunda şehrimizden ve insanımızdan bir şeyler alıp götürmektedirler. Şehrimiz bir kültür, bir sanat, müzik, tarih, gastronomi, turizm ve inanç şeklidir. Şehrimizin bu özellikleriyle anılması ve tanınması için, iyilik için, sevgi için, kardeşlik için, birlik için, insanlık için, millet için, memleket için, bayrak için, vatan için tüm halkımızla beraber hep birlikte durduracağız, gayret edeceğiz, eğilmeyeceğiz.”

En az 10 karakter gerekli