DOLAR 31,0962 0.28%
EURO 33,7232 0.11%
ALTIN 2.022,540,31
BITCOIN 15993880,32%
Şanlıurfa
12°

PARÇALI AZ BULUTLU

06:21

İMSAK'A KALAN SÜRE

Özyavuz;”Kadın; bir anne, bir eş, bir evlat”

Özyavuz;”Kadın; bir anne, bir eş, bir evlat”

ABONE OL
8 Mart 2021 10:18
Urfa Haberleri Özyavuz;”Kadın; bir anne, bir eş, bir evlat”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle bir mesaj yayımladı. Kadının hem toplum hem de ailenin temeli olduğunu vurgulayan Başkan Özyavuz, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V)’in Hadis-i Şerif’ine de işaret ederek kadını korumak, saygı duymak ve onların mutluluğu için çaba harcamanın her bireyin asli görevleri arasında olduğunu belirtti.

Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yayımladığı mesajında;  “Kadınlar, hem toplumumuzun  hem de ailenin temelidir. Kadın; bir anne, bir eş, bir evlat olarak kadın toplumu dönüştüren ve istikamet verendir. Eğer ki kadın mutluysa doğru orantılı olarak toplum da mutludur. Eğer kadın umut içindeyse, o toplum da umut içindedir. Kadınlarını dışlayan, ikinci sınıf muamele yapan toplumlar asla ve asla ilerleyemezler. Dolayısıyla kadınlarımızın hayata daha çok katılmaları için onlara yeterince fırsat tanımalı ve önlerini açmalıyız. Okuma oranlarını artırmalı; sosyal, kültürel ve ekonomik hayatta da ön plana çıkmalarını sağlamalıyız.

Ve bir adım ötesinde, daha da üzerinde önemle durmamız konu ise kadına yönelik şiddet. Kadına yönelik şiddetin artık bir son bulması için tüm toplum kesimleri olarak daha duyarlı olmalıyız. Annesine, eşine, kız kardeşine, kızına şiddet uygulayan bir ruhun iflas ettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Bizim inancımız ve medeniyet değerlerimize göre kadın kutsal bir varlıktır. Peygamber Efendimiz, “Cennet anaların ayağının altındadır buyurmuştur.” Dolayısıyla kadınları korumak, kollamak ve onların daha mutlu ve huzurlu olmasını sağlamak bizlerin görevidir.

Bizlerin de yerel yönetimler olarak, kadınları desteklemek gibi bir görevi ve sorumluluğu vardır. Harran Belediyesi olarak, kadınlarımıza yönelik hizmetlerimizi bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da artırarak sürdüreceğimizi ifade etmek istiyor bu vesileyle tüm kadınların “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü kutluyor, saygılarımı sunuyorum.” İfadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli